Освітній колапс у Києві: чому у столиці не вистачає шкіл

29 липня 2016, 00:33

Нові навчальні заклади майже не відкриваються, а дітей щороку більшає.

1-го вересня у Києві до школи піде понад 31 тисяча першокласників. Початкові класи вже переповнені.

Житлові комплекси у столиці ростуть, як гриби. Забудовники заманюють покупців зручностями. Мовляв, для життя є все: супермаркети, лікарні, школи, однак насправді ситуація абсолютно інша.

Зокрема у Голосіївському районі на десять багатоповерхівок всього декілька тісних дитячих майданчиків і одна школа на весь мікрорайон.

Тільки у Голосіївському районі кількість учнів за останні 6 років збільшилась у 1,5 раза.

Загалом у Києві з 2012 року кількість школярів щороку збільшується приблизно на 1 тисячу. А нові навчальні заклади майже не відкривають.

Найбільш завантажені школи у Дарницькому, Солом'янському та Печерському районах Києва.

Взяти усіх бажаючих до першого класу директори просто не можуть. Батькам доводиться або лишити дитину у переповненому класі, або їздити до школи в інший район.

В КМДА переконують, що як раз працюють над вирішенням проблеми. Заращ чиновники розглядають питання, чи можливо примусити забудовника будувати одночасно заклади освіти — дошкільний заклад школу та поліклініку.

Крім того, чиновники кажуть, що коли у дитсадках та школах був недобір дітей — їхні приміщення частково здавали в оренду.

Місцева влада обіцяє, що впродовж наступних кількох років у Києві з’являться нові школи. А доки питання вирішуються у владних кабінетах та на нарадах, діти змушені вчитися у переповнених класах.