Україна без поліетиленових пакетів: як екоактивісти відреагували на новий закон у Раді

5 червня 2021, 14:52
Читать новость на русском

Українці мають звикнути до екосвідомості у найближчі 9 місяців. Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє використання поліетиленових пакетів.

У супермаркетах на покупців із торбинками з тканини вже реагують цілком адекватно. Однак таке пакування охоронці можуть перевіряти, чи справді всередині лежить потрібний продукт.

Цікаво Альтернатива пластику: українці створюють пакети із кукурудзяного крохмалю

Що передбачає законопроєкт

Як розповів ініціатор законопроєкту, народний депутат Ігор Кривошеєв, будуть обмежені пакети товщиною менше ніж 50 мікрометрів так звані надтонкі та тонкі пакети.

Вони є найнебезпечніші, тому що швидко рвуться. Відповідно, люди їх найчастіше відразу викидають. Після цього на звалищах вони розлітаються, з вітром потрапляють в природу,
– пояснив він.

Однак ухвалені норми не стосуватимуться упаковок, тобто тих пакетів, які використовують для фасування круп, риби, м'яса та сміття. Ними парламент займеться через 2 роки.

Як каратимуть за порушення

За продаж товарів у поліетиленових пакетиках каратимуть. На перший раз для власників супермаркетів та ресторанів ця сума складатиме від 8 500 гривень до 17 000 гривень. За друге порушення доведеться сплатити 34 тисячі гривень.

Чи готові українці відмовитись від пластикових пакетів: дивіться відповіді в сюжеті 24 каналу

Реакція екоактивістів на закон  позитивна

Екоактивісти схвально реагують на ухвалений законопроєкт, адже використання пластикових пакетів останнім часом лише зростає. Водночас влада не розв'язує проблему із їхньою переробкою.

Споживання у людей зросте, пакети появляються повсюди. Все працює так, щоб попит у людей ріс. Відповідно, збільшується й кількість сміття,
– зауважив співзасновник ГО "Екола" Назар Мозговий

Однак навіть із ухваленням закону про заборону використання поліетиленових пакетів, їх не стане менше, заявив Мозговий. Зміниться лише їхня якість. Зокрема, пакетики виготовлятимуть з спеціальної плівки. Вони будуть достатньо міцними, аби покупці не брали відразу 2 – 3 пакети.

Зверніть увагу! Наразі Україна 87 країна у світі, яка обмежила обіг пластикових пакетів. Раніше серед держав Європи це зробили Бельгія, Франція та Швеція.


Закон про заборону пластикових пакетів / Інфографіка 24 каналу