Палац ветеранів – не для ветеранів: як громадськість державні гроші ділила
Процедура розподілу коштів між всеукраїнськими громадськими організаціями ветеранів виявилася закритою для частини активної громадськості.
7 вересня під час затвердження фінансування ветеранських ВГО на друге півріччя 2017 року до Київського міського Палацу ветеранів змогли потрапити виключно представники ВГО "старої генерації". Натомість, громадські активісти й ветерани АТО не мали змоги пройти до зали засідань.
Причина, як виявилося, доволі проста: більше 9 мільйонів гривень, виділені на роботу ветеранських організацій, ці ВГО прагнуть і надалі витрачати на власний розсуд, уникаючи жорсткого контролю активістів, – тобто за відточеною десятиліттями схемою.
Тому, щоб громадські активісти й учасники АТО "не заважали" ходу засідання, заступник голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО В’ячеслав Марченко напередодні відмовився повідомити їм точні місце та час його проведення, а вхід до зали запросив охороняти представників Полку поліції особливого призначення.
За словами Марченка, ці дії є вимушеним заходом, адже учасники АТО – це "хулігани" і "шоу довгоносиків". Його позицію підтримав Начальник відділу зв’язків з громадськими об’єднаннями Міністерства Юрій Бубленко, для якого учасники АТО – просто "кагал".
Зважаючи на дії чиновників, громадські активісти та учасники АТО вимагають проведення службового розслідування й притягнення до відповідальності згаданих чиновників відповідно до чинного законодавства.