Палеопатологія вивчає причину смерті людей з давноминулих часів
Ця галузь медичної науки останнім часом розвивається надзвичайно динамічно. Її призначення - встановити причини загибелі людей та організмів, які існували тисячі, та навіть сотні тисяч, років тому.
Наразі найкращими фахівцями з палеопатії є єгиптологи, які досліджують мумії. Адже вченим надзвичайно цікаво, від яких хвороб померли правителі Древнього Єгипту. Ці дані можуть привідкрити перед людством тогочасні події.
Зараз науковці з Нью-Йоркського університету досліджують 4-х мумій. Їх вік - від 3000 до 1700 років. За допомогою спеціальної апаратури мумій ретельно сканують. Після цієї процедури вчені з високою вірогідністю можуть встановити причину смерті, а також хворобу, від якої померла людина.
“Ми сподіваємося встановити причину хвороби, перевірити стать мумій та дізнатися точну причину смерті. Це лише кілька питань, на які ми плануємо отримати відповідь”, - сказав куратор проекту Едвард Бляйберг.
І дійсно, відповіді не забарилися. Перші сюрпризи принесла жіноча мумія. Виявляється, під маскою жінки поховали чоловіка! Він помер від жовчокам’яної хвороби. Чому його поховали як жінку, археологам та медикам невідомо.
Проектом зацікавились представники провідних медичних навчальних закладів не лише у США, але і у Європі. Медики разом з археологами влаштовують спільні проекти, в рамках яких досліджують древні поховання в різних куточках світу. Проте наразі найбільшою популярністю користуються саме останки єгипетських фараонів та жреців.
Свої напрацювання науковці представили на виставці у музеї Сан-Франциско. Її назва - "Посмертний діагноз: мумії та медицина". Виставку відвідали тисячі людей, адже цікавість до давноминулих часів, мабуть, не зникне ніколи.