Пам’яті Політковської, яку боявся Путін та ненавидів Кадиров

7 жовтня 2016, 23:47
Читать новость на русском

10 років тому в Москві вбили відому журналістку і правозахисницю Анну Політковську. Вона відверто писала про корупцію, тероризм і війну. Критикувала Владіміра Путіна, а главу Чечні Рамзана Кадирова називала "огидним". Сьогодні в Москві колеги Політковської вшановують її пам'ять і вимагають справедливого розслідування.

Чотири постріли, контрольний - у голову. Анну Політковську знайшли мертвою у ліфті власного будинку 7 жовтня 2006 року. Її вбили із пістолета Макарова, поруч слідчі знайшли гільзи. Жінці було 48.

Оглядач "Новой газеты" мала чимало ворогів у Кремлі, і головний із них - Владімір Путін. Вона не боялася відверто говорити про свою нелюбов до очільника Кремля. Розповідала про корупційні схеми, критикувала за розв'язування воєн і за те, що він допустив теракти у школі в Беслані та "Норд Ост".

Читайте також: Чорна сторінка історії Росії: теракт "Норд–Ост"

Непрості стосунки мала і з лідером Чечні Рамзаном Кадировим. Політковська була автором сотні викривальних матеріалів про війну у Чечні, неодноразово їздила туди. А у день своєї смерті збиралася оприлюднити сенсаційні матеріали про катування в Чечні. В нелюдських злочинах звинувачувала службу безпеки Кадирова.

За дивним збігом, убивство сталося в день народження очільника Кремля.

Саме на Путіна та Кадирова поклали відповідальність за вбивство незалежні ЗМІ. А прокремлівські твердили, що Путіну це начебто невигідно, тим паче – у його день народження.

Офіційне слідство визнало, що головним мотивом вбивства Політковської стала професійна діяльність. На лаві підсудних опинилися члени чеченської банди та кілька колишніх правоохоронців. Двоє з виконавців отримали довічні терміни. Однак хто реальний замовник, досі невідомо.

Читайте також: Жертви Кремля. Що сталося із тими, хто спробував перечити Путіну

Сьогодні у Москві колеги вшанували пам'ять Анни Політковської. На акцію прийшли мати і діти загиблої журналістки. А також дипломати зі США та низки європейських країн. Усі вимагають продовжити розслідування і знайти замовників.

Крім того, активісти вшанували пам'ять й інших російських журналістів, вбитих за останні десять років. Це Михаїл Бекетов, Магомед Євлоєв, Анастасія Бабурова, Наталія Естемірова, Гаджимурад Камалов. На Лермонтовську площу принесли чорні мішки – символи тіл журналістів, які загинули через те, що ризикнули у Росії говорити правду.