Трагедія Освенцима: Папа Римський вшанував жертв та застеріг від повторення Голокосту

27 січня 2021, 19:43
Читать новость на русском

Папа Римський Франциск 27 січня вшанував пам'ять жертв Голокосту. У 76-ту річницю визволення табору Аушвіц він закликав людей уважно стежити за ідеологічним екстремізмом, тому що "це може повторитися".

Джерело: Associated Press

Понтифік вважає, що викривлені ідеології можуть прокласти шлях до нового масового знищення людей.

Читайте також День пам'яті жертв Голокосту 2021: табори смерті, жертви та що не можна забувати

Папа просить не забувати жертв Голокосту

Папа Франциск закликав не забувати трагедію Освенцима та людей, які стали жертвами нацистського режиму, – на знак людяності та як умову мирного майбутнього.

Пам'ятати – цей вислів гуманності. Запам'ятовувати – ознака ввічливості. Пам'ятати – це умова для кращого майбутнього миру та братерства,
– сказав Понтифік.

Він додав, що пам'ятати – це означає усвідомлювати можливість повторення подібних речей. Адже все може розпочатися з ідеологічних пропозицій про "порятунок народу", а у підсумку призводить до знищення цього народу та всього людства.

Зверніть увагу! 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Дата 27 січня обрана невипадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенцима.

В Україні вшанували пам'ять жертв Голокосту: коротко

Що таке Освенцим або Аушвіц?

Освенцим, відомий також під німецькими назвами Аушвіц або концентраційний табір Аушвіц-Біркенау – комплекс німецьких концтаборів, що розташовувався в 1940 – 1945 роках у Польщі. Його призначенням було масове знищення людей.

Цей комплекс складався з концентраційного табору, табору смерті й таборів примусової праці. У ньому було вбито близько мільйона євреїв. Серед інших жертв було від 70 000 до 74 000 поляків, 21 000 ромів і близько 15 000 радянських військовополонених.