Папу Івана Павла ІІ оголосили покровителем польсько-українського примирення

14 жовтня 2017, 11:47
Читать новость на русском

У 2000 році була створена Капітула польсько-українського поєднання, якою відзначають особистостей та установи, які сприяють порозумінню між поляками та українцями. Першу нагороду – статуетку сплетених квітів волошки й маку, які символізують народи, поєднані спільною історією, – було вручено Папі Іванові Павлові ІІ. Тепер же він став покровителем польсько-українського примирення.

Про це під час молебені на гробі святого Івана Павла ІІ в базиліці святого Петра у Ватикані заявив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, передає "Радіо Ватикан".

У проповіді Глава УГКЦ коротко згадав шляхи польсько-українського примирення, започатковані Папою Іваном Павлом ІІ, зокрема, 30-ту річницю зустрічі в Римі представників Єпископату Польщі та Синоду Греко-католицької церкви (8 та 17 жовтня 1987р.), під час якої, вперше після ІІ світової війни, офіційно проголошено Декларацію про польсько-українське прощення та примирення. Блаженніший Святослав урочисто проголосив святого Івана Павла ІІ небесним покровителем "духовного шляху польсько-українського примирення".

Читайте також: Є сили, які перевершують Кремль, і які його переможуть, – Філарет

Варто зазначити, що у 2001 році, під час візиту Івана Павла ІІ до України, йому вручили цю статуетку.

Починаючи з 2003 року нагородами Капітули польсько-українського примирення були удостоєні ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Іван Вакарчук і професор Єжи Ключковський, відомі історики й публіцисти Микола Рябчук і Яцек Куронь, а також українсько-польський батальйон, що виконує миротворчу місію у колишній югославській провінції Косово, журналіст Павел Смоленські й історик мистецтва Іван Возницький, колишній міністр закордонних справ РП Даніель Ротфельд та академік Національної академії наук України Ярослав Ісаєвич, а також редакційні колективи "Tygodnik Powszechny" з Кракова та "Критики" з Києва, відомий польський режисер Єжи Гоффман і визначний український актор Богдан Ступка та інші журналісти, суспільні діячі, історики, режисери, артисти, редакції газет, культурні установи, президія Конференції Єпископату Польщі, католицькі інформаційні агентства.