ПАРЄ прийняла кризову резолюцію
Джерело:
ІнтерфаксПарламентська Асамблея Ради Європи закликає європейське співтовариство об'єднати зусилля, щоб подолати наслідки глобальної економічної кризи.
"Нинішня економічна криза в значній мірі є кризою довіри до фінансових і політичних інститутів і до глобальної системи, яка її спровокувала", — йдеться в резолюції, прийнятої ПАРЄ.
"Економічну кризу слід розглядати у зв'язку з іншими головними викликами, такими як кліматичні зміни, криза енерго- і водопостачання, дефіцит продовольчих ресурсів, які мають значні наслідки для багатьох регіонів світу", — наголошується в резолюції ПАРЄ.
Тут підкреслюється, що "проблеми, пов'язані з демографією, труднощами з отриманням послуг охорони здоров'я і ослаблення систем соціального захисту у багатьох країнах також вимагають проведення більш відповідальної політики".
"Асамблея розглядає існуючу кризу як заклик до змін, до істотних змін в економічній і соціальній політиці держав-членів Ради Європи", — говориться в резолюції.
Ці зусилля повинні бути, перш за все, спрямовані на зниження рівня безробіття, на те, щоб освітні установи були б доступними для всіх, незалежно від типу їх трудового договору та рівня оплати праці.
"Ці зміни повинні гарантувати гідне життя всім жителям Європи, зокрема, за рахунок стабільного надання якісних соціальних та медичних послуг", — вважають парламентарії РЄ.
Вони підкреслюють, що "солідарність та наявність адекватних систем соціального захисту є основним шляхом до подолання нинішньої кризи".
ПАРЄ, зокрема, закликає країни європейської спільноти до "відмови від протекціоністських рішень, а також до недопущення руйнівних наслідків дефляції заробітної плати і погіршення умов праці".
"Необхідно забезпечити взаємодію між державою і ринком, що гарантує ефективне й дієве регулювання ринкової економіки, включаючи нормативно-правове середовище", — підкреслюється в цьому документі.
Також відзначена необхідність "збільшення обсягу інвестицій в інфраструктуру, наукові дослідження, бюджетну сферу і екологічно чисті виробництва".
Асамблея закликала європейське співтовариство до створення більш сильної та уніфікованої системи нагляду і регулювання у фінансовому секторі, підвищення якості та ефективності регулювання торгівлі та ринків, які б "не допускали національного протекціонізму".
Асамблея вважає, що всі країни-члени РЄ у виробленні політики з подолання наслідків економічної кризи повинні перш за все керуватися принципами Міжнародної організації праці та Всесвітньої організації охорони здоров'я.