Парфуми можуть бути небезпечними
Без шлейфу парфумів жоден образ не буде завершеним. Адже правильно підібраний аромат підкреслює індивідуальність кожного з нас.
У косметичному арсеналі жінки, зрештою, як і чоловіка, є кілька різних симпатичних флаконів. Однак, вибираючи парфуми, слід бути обережним.
Збудливі аромати створюють на основі шкідливих хімікатів, деякі з них небезпечні для здоров’я. Ці речовини можуть викликати різні алергічні реакції, такі як висип, кропив'янка, дерматит, екзема.
Але це ще не все - до складу деяких парфумів входять навіть токсичні хімікати. Їх створюють на основі дьогтю та бензину.
Вендл Тріо (представник Грінпісу): “Покупці мають бути вимогливішими, перш за все до компаній-виробників. Навряд, чи хтось вичитує усі речовини, які входять до складу парфумів. Тому, виробник зобов’язаний сам контролювати, аби шкідливі речовини не потрапляли на ринок."
Деякі парфуми шкідливі не лише для їх власника, а й для оточуючих, та навколишнього середовища загалом. При розпиленні хімікати потрапляють у повітря, відтак у багатьох людей може з’явитися чхання, кашель, нудота і головний біль.
Саме тому за кордоном у багатьох офісах, школах та інших громадських місцях офіційно заборонено користуватися парфумами.
Ефірні олії
Ефірні олії завжди вважалися предметом розкоші. Однак сьогодні ароматерапія і аромакосметика все частіше входять у наше повсякденне життя.
Ефірні олії не лише допомагають впоратися з недугами, але й можуть перетворити сірий будень на яскравий та радісний день. Ефірні олії мають антисептичну, знеболюючу, заспокійливу, протизапальну дії, покращують регенерування тканин. Також ефірні олії прискорюють обмін речовин, виведення з організму води і продуктів розпаду.
Існують різні способи застосування ефірних олій. Зокрема, апельсинову олію використовують для аромаламп. Це допомагає зняти втому та покращити настрій.
Масажі з використанням олій соняшника та кедра - дієвий метод у боротьбі з целюлітом та ревматизмом. А розтирання на основі соняшникової олії зніме біль в суглобах.
Корисні ефірні олії і при лікуванні ангіни та захворювань ротової порожнини. Додайте кілька крапель олії у склянку теплої води і прополощіть горло - відразу відчуєте полегшення.
Спектр застосування ефірний олій надзвичайно широкий. Дослідження доводять - ефірні олії, взаємодіючи з рецепторами психосоматичної системи, допомагають гармонізувати всі системи нашого організму.