Парламент вніс зміни до закону про регламент, опозиція не задоволена

8 жовтня 2010, 18:56

Послідовна узурпація влади чи просто узгодження законодавства з вимогами Конституції? Парламент змінив власний регламент.

Хоча ухвалили більшістю, невдоволених - теж немало.

"З регламенту випали позиції згоди ВР на призначення дуже багато. Згідно з законом про Кабмін вносяться ці регламентні норми. Тобто роль ВР нівелюється, в бюджетному процесі зводиться до нуля. Бюджет в ВР взагалі можна не заносити, він ніякої ролі не грає, ніхто його розглядати не буде. Тобто згортання будь-яких можливостей для інакомислячих, на користь командам, які надходять з сусідніх вулиць", - каже народний депутат, фракція БЮТ Володимир Бондаренко.

За новим регламентом, парламенту не потрібна коаліція депутатських фракцій. Крім того, нардепи можуть скільки завгодно змінювати партійну орієнтацію й політичних союзників.

"Сьогодні депутати вільні. Вони служать не своїм вождям, а державі і народу. І народ їх обрав, щоб депутати служили не вождям", - каже народний депутат, фракція Партії регіонів Михайло Чечетов.

"Це означає, що насправді немає жодного значення, як результати виборів проходять, як в нас голосують люди. А це вже не парламент, це вже не особи, які отримали народний мандат, а люди, які просто між собою, знаєте, плюнули на людей і почали власну політику творити", - каже народний депутат, фракція НУ-НС Руслан Князевич.

Та, незважаючи на зміни у регламенті, представники однієї політсили мають діяти у парламенті консолідовано, вважають в Нашій Україні. Так, Андрій Парубій вирішив об`єднати опозицію довкола мовного питання. НУНСівець запропонував представникам своєї фракції поставити підписи під зобов`язанням не голосувати за закон Олександра Єфреомва, який значно розширить можливості використання російської мови. Під документом вже 71 підпис.

"Фактично ми вважаємо, що дану ініціативу повинна підхопити і Блок Юлії Тимошенко. І якщо вони теж зможуть зробити інвентаризацію своїх депутатів, так, як зробила Наша Україна, провладна коаліція не буд мати необхідної кількості голосів для голосування в залі", - каже народний депутат, фракція НУ-НС Андрій Парубій.

На збір автографів в депутатів пішло 3 дні. Парубій не виключає, що опозиції вдасться схилити на свій бік навіть декого з більшості.