Парламентські тушки переважно "одноразові", — експерт
У разі відмови від розпуску парламенту кількість переходів депутатів між фракціями може зрости.
Про це у коментарі для "РБК" розповів політолог Володимир Цибулько.
"Насамперед, під загрозою ризику перебуває фракція "Народного Фронту", особливо, якщо вона втратить своїх міністрів у складі уряду. Поки що рекордсменом по втраті депутатів залишається фракція БПП, з часу створення якої з неї вийшли майже 20 членів", — сказав він.
Основні причини виходу депутатів із фракцій — вихід за командою спонсора, невдоволеність своїм статусом чи навіть ідеологічні розходження. Залишаються в популяції депутатів і класичні "тушки", які продаються за гроші і потім починають гадити на своїх колишніх товаришів.
Згідно з регламентом, депутати-мажоритарники мають більше свободи у переходах між фракціями, особливо, якщо вони були обрані як самовисуванці.
Такі депутати, перш за все, залежать від своїх виборців, і часто свій вихід зі складу фракції пояснюють протиріччями між інтересами виборців та позицією фракції. Обрані за партійними списками формально взагалі зобов’язані увійти до складу партійної фракції і в разі виходу повинні скласти мандат, хоча насправді "тушки" цим не переймаються.
Подальша доля перебіжчиків складається по-різному. Мажоритарники, які вийшли із політичними мотиваціями, часто успішно інтегруються до нових політичних проектів, маючи за собою підтримку виборців у окрузі. В той же час, переманених списочників використовують переважно як одноразових спойлерів — для виконання брудної роботи, і місце таких депутатів у ієрархії знаходиться найнижче — після партійних "тітушок" і "лайнометів",
— іронізує експерт.
Нагадаємо, за рік роботи Верховної Ради 8-го скликання 43 депутати вийшли зі своїх фракцій, щоправда, для частини з них це було пов’язано з призначенням на посади в уряді. Нещодавно колишній депутат з фракції Радикальної партії Артем Вітко дав інтерв’ю для ЗМІ, в якому піддав критиці своїх колишніх колег по фракції.