Парламентський комітет розглянув справу нападу охоронців Медведчука на журналістів

6 грудня 2017, 21:29
Читать новость на русском

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на засіданні заслухав проміжні результати розслідування щодо нападу охоронців Віктора Медведчука знімальну групу програми "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканалу "UA:Перший") 7 листопада біля VIP-терміналу аеропорту "Київ".

Чотирьом охоронцям лідера "Українського вибору" підготували підозри – повідомив на засіданні заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Руслан Дударець.

Читайте також: Журналісти отримали погрози від представників Віктора Медведчука

"Нами були проведені необхідні слідчі дії, опрацьоване відео. Ми направили 4 підозри в прокуратуру: одну з них погодили, за трьома іншими прокуратура визначається, яким об’ємом доказів буде доводитися вина осіб, яких ми вважаємо підозрюваними у вчиненні злочину, передбаченого статею 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – ред.)," – розповів Руслан Дударець.

Перший заступник керівника Київської місцевої прокуратури Євген Малий під час засідання комітету повідомив, що матеріали розслідування будуть передані до суду, ймовірно, вже на початку наступного року.

Нам би хотілось зробити це до кінця року, але за технічних обставин, можливо, на січень,
– пояснив Євген Малий.

Засідання парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Голова комітету Вікторія Сюмар підкреслила, що подібні справи рідко доходять до етапу розгляду судом.

Ця статистика є проблемою для країни і дуже б хотілося, аби в даному випадку ці справи потрапили до суду і ми би мали прецеденти покарання за фактами перешкоджання журналістській діяльності,
– заявила вона.

Депутати домовилися тримати це питання на контролі і зібратися ще раз вже наприкінці січня, щоб заслухати представників правоохоронних органів щодо ходу розслідування.

На попередньому засіданні члени комітету з питань свободи слова одноголосно висловили підтримку журналістам програми "Схеми", а голова Вікторія Сюмар зазначила, що депутати візьмуть на контроль розслідування щодо нападу.

Читайте також: Медведчука не чіпатимуть доти, доки він виконує роль "посла", – політолог

Увечері 7 листопада біля VIP-терміналу аеропорту "Київ" поблизу Жулян, коли туди прилетів приватний борт лідера організації "Український вибір" Віктора Медведчука, його охоронці скоїли напад на знімальну групу програми журналістських розслідувань "Схеми", яка перебувала там з метою зафіксувати прямі перельоти Медведчука до Росії. Оскільки Віктор Медведчук, як уповноважений державою на ведення переговорів щодо звільнення заручників, має на це виняткове право.

Однак, як виявили журналісти у попередньому розслідуванні, він користується цим правом також і з приватних питань. Так, у листопаді минулого року він прилетів із Москви в компанії народного депутата від "Опозиційного блоку" Тараса Козака та бізнесмена Нісана Моісеєва.

З відео, опублікованого журналістами, видно, як охоронці підприємця у масках і балаклавах кинулися до знімальної групи і почали застосовувати силу – штовхали, били ліктями, ставили підніжки і кілька разів вибили камеру з рук оператора. Також охоронці засліплювали камеру спеціальним ліхтарем. Усе це відбувалося в публічному місці по вулиці Медова, біля VIP-терміналу.

Напад на журналістів: охоронці Віктора Медведчука заборонили знімати відео на вулиці

Національна спілка журналістів України засудила напад на журналістів, Нацполіція відкрила кримінальне провадження, а її очільник Князєв пообіцяв провести службове розслідування щодо бездіяльності поліцейських.

Адвокат, який захищає інтереси лідера організації "Український вибір" Віктора Медведчука Ігор Кириленко пізніше звинуватив журналістів у втручанні у приватне життя Медведчука і його родини. Також адвокат назвав "провокацією" розслідування журналістів "Чорні чоловічки" Віктора Медведчука".

Читайте також: Оприлюднили відео нападу на журналістів програми "Схеми"

Віктор Медведчук, підприємець, лідер проросійської організації "Український вибір" і кум президента Росії Володимира Путіна, є також представником України в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську, яка займається, зокрема, визволенням заручників.

Ще 2016 року голова Служби безпеки України Василь Грицак підтверджував, що Віктор Медведчук у зв’язку з цим періодично літає власним літаком безпосередньо з України до Москви, хоча загалом через агресію Росії проти України діє заборона на пряме авіаційне сполучення між двома країнами, яку наклав Київ, а у відповідь і Москва.