"Партія регіонів" намагається скасувати квоту на українську музику в ефірі
Джерело:
КоммерсантЪ-УкраинаУ Верховній Раді зареєстрований законопроект, що передбачає скасування обов'язкової 50-відсоткової квоти на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі теле-і радіостанцій, пише видання Коммерсант-Україна.
Законопроект про внесення змін до закону "Про телебачення і радіомовлення" зареєстрований вчора народним депутатом Оленою Бондаренко (Партія регіонів). Він припускає скасування обов'язкової 50-відсоткової квоти на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі телеканалів та радіостанцій. "В українських архівах поки немає достатньої кількості музики, яка могла б наполовину заповнити ефіри радіостанцій", - повідомила Бондаренко.
На думку генерального директора радіостанції "Наше радіо" Богдана Болховецького, скасування квот надасть вітчизняним радіостанціям свободу вибору. "Більшість українських виконавців не стали виробляти конкурентний продукт, тому в квотах немає необхідності", - заявив Болховецький.
Втім, віце-президент і керівник радіогрупи Українського Медіа Холдингу (Авторадіо, Ретро ФМ, Радіо Алла, Європа плюс, Джем ФМ, Динамо) Валентин Резніченко вважає, що зміни актуальні лише для деяких радіостанцій: "При заповненні ефіру радіостанції "Ретро ФМ" ми не змогли знайти записів українських виконавців у хорошій якості і є в національних архівах. А для радіостанцій рок-напрямків питання квоти стоїть не так гостро".
У комітеті Верховної Ради з питань культури і духовності законопроект, пише газета, розцінюють як черговий крок нової влади до втрати державності. "Я шокований форсованим наступом на українську інформаційну сферу в останні два місяці. Прийняття такого закону призведе до повного знищення українського інформаційного простору!", - Заявив голова комітету Володимир Яворівський.
Видання відзначає, що це вже не перша спроба оскаржити 50-процентну квоту. У 2006 році власник радіокомпанії "Гала Джозеф Лемір подав до Арбітражного трибуналу при Міжнародному центрі з вирішення інвестиційних спорів (ICSID) позов до уряду України. В одному з додаткових позовів містилася спроба оскаржити норми закону, через який квотуються музичні твори українських виконавців. У своєму рішенні від 14 січня трибунал відмовив у задоволенні цієї частини позову, визнавши таким чином право держави на підтримку національної культури.