Пашинський вважає доцільним закупівлю російських деталей для війни з Росією
Голова парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський зазначив, що не бачить проблеми у постачанні комплектувальних деталей з Росії для української військової техніки.
Про це йдеться у програмі "Схеми" (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу "UA:Перший").
Читайте також: Скандал з Пашинським не матиме наслідків, бо в матеріалі є непідтверджені речі, – експерт
Україна будь-яким способом має озброїти свою армію. "Навіть якщо для того, щоб озброїти наших військових, потрібно щось закупити з Росії, ми це зробимо, адже це тільки викликає нашу повагу", – відповів парламентар.
У вас є факти, що ми закупляємо російські компоненти, так? У вас є такі факти? Ми – молодці! Не дивлячись на всі зусилля ФСБ і засобів масової інформації, ми вирішуємо це питання і комплектуємо нашу зброю необхідними запасними частинами. І всі ці провокації, вся ця метушня ФСБ не заважає нам,
– прокоментував Пашинський.
Журналісти програми "Схеми" встановили, що завод "Авіакон", який входить до "Укроборонпрому" і обслуговує технічні потреби, зокрема, й військової авіації, досі закуповує деталі до гелікоптерів типу "МІ" російського виробництва. А заробляє на цьому член родини керівництва державного оборонного концерну "Укроборонпром".
Так, як учасники тендерів заводу "Авіакон" публічно не показують повний пакет поданих документів, то і встановити, лопаті якого саме виробника переможці тендерів постачають державному підприємству, практично неможливо.
Читайте також: НАБУ розслідує зловживання під час закупівлі БМП, щодо яких спалахнув скандал
Однак, "Схеми" все-таки знайшли документи компанії «Вертолсервіс», яка подавала на тендер щодо закупівлі лопатей однієї військової частини восени 2017 року. У документах по цих деталях було вказано, що виробник – російський "Улан-Уденський лопатний завод". Цей завод підпорядковується російському підприємству "Улан-Уденського авіаційного заводу", який є частиною холдингу "Вертольоти Росії", підприємства якого активно працюють над російським оборонним замовленням.
"Улан-Уденський авіаційний завод" і "Вертольоти Росії" заборонені Радою національної безпеки та оборони в Україні . Тобто, вони не можуть мати будь-які ділові контакти та фінансові операції з українськими підприємствами, хоча сам "Улан-Уденський лопатний завод" наразі не є під санкціями.
"Улан-Уденський лопатний завод" наразі не є під санкціями
Виявилося, що одним із засновників компанії "Вертолсервіса" є син колишнього заступника міністра оборони і чинного заступника гендиректора "Укроборонпрому" Олександра Стеценка – Сергій Стеценко, який зазначив, що його компанія справді постачає на "Авіакон" лопаті російського виробництва. Другий засновник "Вертолсервіса" Сергій Кіршин теж підтвердив, що контактує з Улан-Уденським заводом.
Сам же заступник генерального директора "Укроборонпрому" Олександр Стеценко заявив, що не знає нічого щодо бізнесу свого сина.
Нам потрібно підтримувати бойову здатність чи не потрібно? Для мене не важливо, звідки ці деталі, для мене важливо, щоб в армії було все, що потрібно,
– відповів Олександр Стеценко.
У 2014 році, після початку російсько-української війни, наша держава оголосила курс на імпортозаміщення – пошук і створення альтернативи російському товару. І в "Укроборонпромі" відзвітували, що ще у 2015 році державний оборонний концерн повністю відмовився від будь-яких компонентів із Росії.