Павленко: Більшість заарештовних дітей перебувають у СІЗО понад рік і без суду

26 травня 2012, 15:11
Читать новость на русском

Джерело:

news.dt.ua

Уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко заявив, що більшість заарештованих неповнолітніх правопорушників без суду утримують у слідчих ізоляторах більше року, причому багато з них сидять за незначні злочини.

"За останні дев’ять місяців спілкування з дітьми, коли я відвідував СІЗО, то виявив, що переважна частина дітей перебуває там понад рік. Дехто — понад два роки, а один навіть близько трьох років. Тобто поки триває слідство, дитина перебуває у в’язниці. Причому, здебільшого діти (що в СІЗО, що в колоніях) сидять за незначні злочини", - заявив дитячий омбудсмен.

Він зазначив, що основну "школу“ вони проходять саме в СІЗО.

"Наколки, жаргон, система поведінки, відчуття себе авторитетом - усе це діти освоюють у СІЗО. Бо колонія - все-таки вже дитяча установа. Навіть півроку перебування в СІЗО - тривалий строк. І в кожному конкретному випадку, мабуть, можуть бути й інші форми очікування дитиною рішення суду - підписка про невиїзд, відпускання на поруки, під чиюсь відповідальність", - переконаний уповноважений президента з прав дитини.

Найголовніше, на думку Павленка, - не допустити вчинення дитиною повторного злочину з допомогою систем медіації, пробації. Він переконаний, що винесення вироку про позбавлення волі дитини, має відбуватися тільки в крайньому випадку - тяжкого злочину або "коли ні медіацію, ні пробацію щодо дитини застосувати неможливо".

"Ми, звичайно, вже трохи гуманізували своє правосуддя, коли за перший нетяжкий злочин дитина отримує умовне покарання. Але робота з такою дитиною сьогодні зводиться до кримінально-виконавчої інспекції та підпису. Через це повторна злочинність зростає з року в рік. Більше того, якщо навіть дитина не скоїла повторного злочину, цей шлейф за нею тягнеться", - підсумував Павленко.

До слова, за інформацією Юрія Павленка, у 2011 році неповнолітнім на Львівщині скоїли 627 злочинів, що на 19,5% більше, у порівнянні з 2010 роком. У той час, за даними Павленка, середній показник зростання підліткової злочинності по Україні склав 3,9%.