Павловський просить перевірити зростання статків Порошенка на корупцію

22 травня 2014, 17:50
Читать новость на русском

У своїй заяві нардеп від "Батьківщини" Андрій Павловський звернувся до урядових і неурядових антикорупційних структур з проханням проаналізувати стрімке зростання статків одного із кандидатів — Петра Порошенка стосовно корупційної складової.

"Загальновідомим є факт, що статки Петра Порошенка, за оцінкою авторитетного журналу "Форбс", зросли до понад півтори мільярда після того, як він попрацював міністром економічного розвитку в уряді Януковича-Азарова. Відомо також, що саме міністр економічного розвитку відповідає за процедуру тендерів, через які в нашій країні традиційно здійснювалася наймасштабніша корупція", — каже Павловський, якого цитує прес-служба " Батьківщини".

Нардеп звернув увагу на дослідження порталу "Наші гроші" стосовно участі бізнес-структур, які близькі до Порошенка, у державних закупівлях. У дослідженні йдеться, що ТОВ "Укравтозапчастина" (раніше входила до "сімейної" корпорації Порошенків, зараз керується давнім бізнес-партнером кандидата в президенти) за 6 років отримала держзамовлень на 457 мільйонів гривень, з них 386 мільйонів — за роки президентства Віктора Януковича.

Окрім того, додають у дослідженні порталу, група компаній "Богдан" отримала 979 мільйонів гривень з 2008 року, тоді як лише 75 мільйонів припали на часи прем’єрства Тимошенко, а більше 904 мільйонів — на часи Януковича. Детальніша інформація ТУТ.

Павловський наглосив, що напередодні виборів 25 травня суспільство має знати про основних кандидатів якнайбільше.

Українці повстали проти масштабної корупції попередньої влади під час Революції гідності. Чого коштували життя героїв Небесної сотні, якщо зараз до влади прийде корупціонер з не меншими апетитами, ніж Янукович? (...) З огляду на це абсолютно необхідно, щоб Петро Порошенко пояснив суспільству, за рахунок чого його статки зросли до 1,6 мільярдів гривень. А наразі він відмовляється це зробити, я прошу урядові і неурядові антикорупційні організації — наприклад, Антикорупційне бюро під проводом Тетяни Чороновол — проаналізувати доходи кандидата на предмет корупційної складової і оприлюднити результати дослідження,
— підсумував Павловський.