Пенсійну реформу депутати розглянуть під кінець тижня
Розгляд пенсійної реформи стане фінальним акордом цієї парламентської сесії.
Згідно з порядком денним останнього пленарного тижня, законопроект, що має більше тисячі поправок, народні депутати почнуть розглядати тільки у четвер ввечері. Усіх хто боїться не встигнути - заспокоїв голова Верховної Ради, мовляв, якщо треба, календарний план парламенту може бути змінений.
"В нас було і по три тисячі поправок. Тому будемо працювати скільки потрібно. У п`ятницю? - В п`ятницю, в суботу? - В суботу. В неділю? - В неділю. В понеділок? - В понеділок. Я не бачу тут абсолютно проблеми", - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.
Окрім пенсійної реформи на депутатів чекає ще кілька не менш резонансних законопроектів. Парламентарії мають намір розглянути питання, пов`язані з земельною реформою, скасуванням техогляду для автомобілів та спрощеною системою оподаткування. Щоправда, працювати парламенту скоріш за все доведеться у неповному складі - у фракції БЮТ вирішили кинути всі сили на підтримку Юлії Тимошенко у суді.
"Фракція прийняла рішення і сьогодні і в послідуючі дні і до завершення процесу в повному складі бути в залі суду. Це не значить, що ми не будемо приймати участь в цьому пленарному засіданні на цей тиждень, коли будуть розглядатись надзвичайно резонансні питання, що пов`язані з земельною реформою, пов`язані з пенсійною, безумовно, реформою, інші законопроекти, які підготовлені до другого читання і там є поправки для наших депутатів, ми будемо в залі в цей період", - каже голова фракції БЮТ Іван Кириленко.
Представники опозиції також не проти послухати генпрокурора щодо резонансних судових процесів. Однак колеги з більшості цю пропозицію не підтримують.
"На скільки я розумію, ми вже 2 рази заслуховували по цій самій темі представника ГПУ і там все зрозуміло, що відбувається", - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
В опозиції також переконані, що поточна парламентська сесія закінчиться безславно, адже питання поіменного голосування в парламенті залишається не врегульованим.
"Більшість у ВР сьогодні не готова повернутись до принципової позиції, яка декларувалась і ніби всіма підтримувалась про персональне голосування депутатів, таким чином ми цю сесію, якщо не проголосуємо, закінчимо на ганебній ноті. Де, знов кажу, складатиметься ситуація, коли на вечірньому засіданні фізично реєструється менше 226 депутатів, а рішення приймаються", - каже заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.
Останній пленарний тиждень для депутатів обіцяє бути напруженим. Голова Верховної Ради пропонує колегам щодня працювати доки не будуть розглянуті усі питання порядку денного.