Переворот у Туреччині: реакція світу
В Туреччині сталась спроба військового перевороту. Група військових Генштабу ЗС Туреччини оголосила про перехід влади в країні в їхні руки і про відсторонення від неї турецького керівництва.
На вулиці Анкари і Стамбула заколотники вивели танки, обстріляли будівлю парламенту, а також підняли в повітря вертольоти, з яких відкрили вогонь по людях. Загинуло понад 90 людей, ще більше тисячі поранено.
За спробою державного перевороту у Туреччині ретельно слідкував увесь світ. Одним із перших на подію відреагував держсекретар США Джон Керрі. Він саме перебував з візитом у Москві. Проводив переговори із тамтешнім главою МЗС Сергієм Лавровим щодо Сирії.
Ми із Сергієм Лавровим почули таку ж інформацію, як і всі решта. Тому, гадаю, поки некоректно щось коментувати. Сподіваюсь, що у Туреччині буде стабільність, мир та цілісність,
– заявив Керрі.
Згодом Керрі провів телефонну розмову із Бараком Обамою. Прес-служба американського президента повідомила, що вони підтримали чинну владу Туреччини, яку обрали демократичним способом.
Голова європейської ради Дональд Туск не оминув теми Туреччини на саміті "Азія-"Європа" в Монголії, куди з'їхались майже всі керівники інститутів ЄС та лідери МЗС більшості європейських країн.
Туреччина – ключовий партнер Європейського Союзу. ЄС цілком підтримує демократичний уряд, інституції у країні та верховенство закону. Масові вбивства у Ніцці, спроба державного перевороту у Туреччині показують наскільки важливим є діалог, взаємна повага і розуміння,
– заяивив Туск.
В соцмережах також висловились з приводу ситуації у Туреччині.
В мережі активно обговорюють звернення Ердогана, адже він звернувся до громадян за допомогою технології відеодзвінків Facetime, яку розробила компанія Apple. Хоча сам виступає проти соцмереж.
Навесні з його ініціативи турецький суд виніс рішення про блокування доступу до Facebook та Twitter.