Перший Центр ядерної медицини запрацює в столиці 14 жовтня

24 липня 2010, 15:53

Тут на ранніх стадіях виявлятимуть і лікуватимуть рак. Обладнання для центру завезли ще 3 роки тому, та завершити будівництво вдалося лише зараз.

“Центр унікальний по-своєму, він є першим таким на Україні, ну і, як мені розказують, й серед країн СНД. Він відкриває безпрецедентні можливості для ранньої діагностики лікування раку, а значить створює можливість перемогти таку страшну хворобу як рак”, - каже Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Центр функціонує на позитронно-емісійніх томографічних технологіях, що належать до ядерної медицини. Цей метод дозволяє швидко оцінити ефективність лікування та скласти прогноз подальшого перебігу захворювання.

“Дозволяє збільшити виявлення пацієнтів першої, другої стадії на 20-30%. Це дуже багато, оскільки, якщо говорити про п'ятирічне виживання при першій, другій стадії, то вона становить 95%”, - каже головний лікар Київської міської онкологічної лікарні Геннадій Олійніченко.

Урядовці обіцяють, що центр працюватиме безкоштовно, незважаючи на те, що собівартість одного дослідження складає 800 євро. Втім, єдиний такий Центр в Україні наврядчи зможе врятувати всіх українців, хворих на рак, адже за рік лікарня прийме максимум 6000 пацієнтів, в той часи, коли щороку від цієї хвороби помирає 90000 наших співгромадян. І навіть обіцянка Прем’єра подобувати 10 таких центрів не надто вражає. Адже, наприклад, в одній лише Німеччині медцентрів зі схожими технологіями для виявлення раку на ранній стадії нараховується близько 80.