Персональне голосування у Верховній Раді хочуть зробити обов’язковим

2 березня 2011, 07:15

У парламентарів нова ідея-фікс. Персональне голосування хочуть зробити обов’язковим. Мовляв, це позитивно на якість законів вплине та й відвідуваність депутатами сесійної зали покращить.

Тож кількість прогулів звірятимуть з відомостями про письмову реєстрацію. За кожну відсутність - каратимуть "копійкою". Точніше, її вирахуванням із зарплатні. Адже соромно людям в очі дивитися.

"За результатами реєстрації відбуватиметься відповідно табелювання народних депутатів. Я ще раз звертаю увагу на цю проблему, щоб потім не було претензій", - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Прикладом сумлінності вирішили стати бютівці. Вони офіційно зареклися під час голосування тиснути кожен лише свою кнопку.

"Та ганьба, яка сьогодні є у цьому святому залі, уже переходить межі. На сьогоднішніх зборах фракція прийняла рішення: кожен голосує сам за себе. Ми закінчуємо у цьому залі роботу "багатоверстатників", - каже голова фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко.

Закликали колег з решти фракцій поводитися так само. Народні обранці з більшості проблему визнають, однак як вірні мушкетери короля, відмовитися від традиційного принципу "один за всіх, і всі за одного" не готові.

Пояснюють: не завжди народний обранець може бути присутнім в сесійній залі: то з виборцями доводиться спілкуватися, то з пресою. Та й взагалі, яка різниця, скільки депутатів в залі - обиралися ж вони всі за партійною системою. Відтак, рішення фракції - одне для всіх. Тому логічніше було би взагалі "кнопкодавство" узаконити.

"Якщо в партійній системі, то приймається рішення фракціями, партіями, як буде голосувати фракція в парламенті. Тому треба адаптувати наше діюче законодавство до тієї правди, яка відбувається в залі. Можна говорити це завжди, але воно ніколи не зміниться", - каже народний депутат, Партія регіонів Анатолій Макеєнко.

Кожен окремо, чи один за всіх, однак скандальний закон про китайську гречку в порядок денний депутати включили. Згідно з документом, передбачається на півроку звільнити від 20-відсоткового імпортного мита крупу, яку завозитимуть з Піднебесної. Це дозволить компенсувати її брак на внутрішньому ринку та стабілізувати ціни. Опозиція не погоджується. Мовляв, не імпортувати гречку треба, а піднімати з колін власного виробника.

"Коли задекларовано було попереднього року максимум 4 гривні - хто буде виробляти і вирощувати гречку?" – каже народний депутат, "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв.

"Є ринок, і він має сам регулювати цінову політику і держава не має втручатися за рахунок того, щоб робити дотації відповідні тому, що тут будуть певні перекоси", - каже народний депутат, Партія регіонів Віталій Хомутинник.

Відмовилися депутати і скасовувати привілеї у пенсійному забезпеченні. Їм не сподобався законопроект, який пропонував нараховувати пенсії усім за єдиним порядком. На цьому і розійшлися, закривши вечірнє засідання.