Петиції. З чим українці звертаються до Президента
Про петиції та як ними хитро користуються політики, розповів координатор громадської кампанії "За відповідальну владу" Ігор Курус.
Петиції
— На сьогодні є більше 11 тисяч петицій, вони українцям сподобались і вони ними активно користуються. Є петиції, спрямовані на реалізацію вимог, які народ ставить перед владою, а є і зовсім абсурдні. Петиції стали популярними серед українців.
6 петицій, які отримали відповідь Президента, вже розглядаються. Дуже важлива петиція – щоб не випускати корупціонерів під заставу. Саме народ показав владі – як треба боротися з корупцією.
— Адже, випущені під заставу корупціонери потім тікають за кордон. Це хороша петиція. На мою думку, тут Президент трохи схибив, адже користуючись своїм правом на законодавчу ініціативу, він міг одразу відправити цей законопроект у парламент. І Рада прийняла б зміни до процесуального кодексу і поставили б крапку на тих ганебних судових явищах, які зараз маємо. Друга доволі важлива петиція — про право громадян відкликати виборчих чиновників. Українці хочуть отримати право відкликати депутатів. Є, наприклад, петиція про акциз на автомобілі – народу не подобається рівна ціна на іноземні машини та вітчизняні.
Також петиціями олігархи та партії лобіюють свої інтереси. Петиції можуть як зменшити градус напруги, так і навпаки — підняти.
— Політики також використовують петиції на свою користь. На абсурдні звернення громадян теж слід реагувати.
Місцеві вибори
— Кандидати поводять себе так, наче їх обирають до парламенту. Гасла та обіцянки розраховані на загальноукраїнський масштаб, а не гасла, розраховані на місцеву кампанію. Деякі гасла є цинічними. В мене таке враження, що гасла створюють лише для того, аби сподобатися виборцям. А потім про ці гасла забувають. Це виключно передвиборча технологія, яка використовується для того, щоб прийти до влади.
Генеральна Асамблея ООН
— Україна має шанс використати трибуну Генасамблеї ООН. Президент України досить часто говорив про питання, які його сильно турбують. Це — миротворчі війська на кордоні України та Росії та реформування Ради безпеки ООН, щоб Росія не блокувала рішення, у тому числі, щодо України.
Більше — дивіться у інтерв’ю.