Петро Порошенко: Президент з яким країна мала зажити по-новому

24 серпня 2016, 16:40
Читать новость на русском

7 червня 2014 року на вірність Україні присягнув Петро Порошенко, Президент, який веде країну крізь війну.

А почалося сходження до найвищої посади у країні для Порошенка ще наприкінці 2013-го. Народний протест проти Януковича тоді наростав з неймовірною силою. На сцені перед багатотисячним натовпом раз у раз виступала трійця так званих лідерів Майдану. Вже тоді вони обережно думали про високі владні кабінети. Дещо позаду завжди був майбутній володар президентської булави.

Після перемоги Майдану почалася передвиборча гонка. Несподіваним фаворитом у ній став саме Порошенко, який майстерно нарощував рейтинг, уникнувши помилок трійки опозиціонерів. Врешті вже в першому турі він набрав майже 55% голосів.

Щоб Україна мала нульову толерантність до корупції, мала нову ефективну владу. І ключовий принцип – Україна має жити по-новому. Українці мають жити по-новому. І їм має подобатись це життя,
– казав Порошенко.

Бойові дії на Сході, знищена вертикаль влади та пуста казна. Порошенко як ніхто інший міг говорити про спадок попередників. Від частини з них новоспечений Президент позбавився доволі швидко – почав з розпуску парламенту.

Одна з головних колізій в Україні за часів Порошенка – ЦВК. Президент обіцяв оновлення ЦВК ще після місцевих виборів у жовтні минулого року, але місяцями не вносив їхні кандидатури у парламент. Врешті, це нещодавно сталось. Проте у новій коаліції, здається, і досі не можуть домовитись про її остаточний склад.

Дехто уже назвав центральну виборчу комісію – ЦВК "імені Порошенка". І це ще одна важлива ознака часів керівництва чинного Президента.

Президент ще два роки тому позначив свої пріоритети у кадровій політиці. Це ті, з ким він дружив, ті, з ким він мав спільний бізнес. І ті, кому він довіряє. І це таке вузьке коло людей, яке він намагається тасувати на керівні ключові посади в державі,
– вважає політолог Віктор Таран.

За твердженням соратників гаранта – він намагається контролювати багато процесів. Саме через це воліє бачити на посадах людей, яким довіряє.

Та за що найбільше критикують Порошенка, то це за не до кінця проведені реформи. Багато з них зараз або на низькому старті, або знівельовані. Адже головне не їх проведення, а життєздатність у разі зміни влади та результат.

Читайте також: Президентство Віктора Януковича: кривава пляма в історії незалежної України