Депресія у домашніх тварин: чи буває вона та що зробити, аби хвостики були щасливими

6 вересня 2024, 17:37
Читать новость на русском

Наші улюбленці – це не лише пухнасті друзі, а й велика відповідальність. Тому господарі мають слідкувати не лише за фізичним, а й за емоційним станом своїх тварин.

Під час нещодавньої дискусії щодо діагностики депресії у тварин експерти наголосили на складнощах, пов'язаних з відповіддю на це питання. Дослідники підкреслюють, що точний діагноз вимагає проведення низки тестів за певних умов, включаючи мовні навички та самосвідомість.

Читайте також Тихенько ненавидить: як зрозуміти, що кіт вас не любить – 8 ознак, що вказують на це

Pets 24 спробував розібратися у тому, як проявляється депресивний стан у тварин та що зробити, щоб улюбленці почували себе щасливими.

Чи буває у тварин депресія?

Зі зміною температури в міжсезоння домашні тварини стикаються з низкою проблем, які можуть вплинути на їхнє здоров'я та самопочуття. Експерти відзначають, що тварини схильні зберігати енергію у відповідь на прохолодну погоду, що призводить до посилення харчових і сонних звичок. Така зміна поведінки в поєднанні з потенційними змінами в раціоні та дефіцитом вітамінів може сприяти збільшенню ваги.

Крім того, в цей період можуть загостритися хронічні захворювання домашніх тварин, що ще більше погіршить загальний стан їхнього здоров'я. Зміна умов життя або зменшення особистого простору таке спричиняють стрес, який впливає на домашніх улюбленців у цей перехідний період.

Науково довести факт депресії у тварини важко, адже тварина не може поділитися своїми переживаннями й відчуттями. З усім тим домашні тварини, такі як собаки та коти, можуть демонструвати "поведінкові розлади" або змінювати свою поведінку залежно від пори року.

В цілому симптоми САР можуть включати:

  • депресію,
  • тривогу,
  • втому,
  • проблеми зі сном (як правило йдеться про надмірний сон).
  • тягу до "комфортної" їжі або вуглеводів.

Ознаки САР у тварин можуть стати особливо вираженими в осінньо-зимовий період. Психологічний та емоційний стан людини теж може суттєво впливати на її домашніх улюбленців.


Чи буває у тварин депресія / Фото Unsplash

Водночас ветеринари наголошують – перш ніж "списувати" такі симптоми на депресію, потрібно неодмінно звернутися до лікаря, адже вони можуть бути й ознакою захворювання тварини.

Як допомогти "депресивній" тварині?

Якщо ваш ветеринар не виявив жодних фізіологічних проблем чи захворювань, а тварина й досі "сумує", експерти радять дотримуватися низки простих кроків. Щоб ваш улюбленець не сумував і не впадав у депресію, потрібно:

  • додати світла в оселю – частіше відкривайте штори чи жалюзі, рідше залишайте тварину в темряві й наодинці;
  • більше прогулянок – виводьте тварину на свіже повітря, гуляйте чи бавтеся з нею (або ж хоча б частіше відкривайте вікна й запускайте свіже повітря всередину);
  • змінити навколишнє середовище тварини – спальне місце, миски, іграшки, забавки тощо;
  • побалувати тварину "смачненьким" – тим, що зазвичай ви їй не даєте;
  • більше уваги – говоріть із нею лагідно, закликайте до спільних ігор чи інших занять.

Дбайте про своє ментальне здоров'я, і ваш улюбленець теж почуватиметься у спокої та щасті!