Під час ремонту у Чернівецькій гімназії натрапили на записи столітньої давнини
Послання столітньої давнини - на таку знахідку натрапили під час ремонтних робіт у Чернівецькій гімназії.
Цьому навчальному закладу - 115 років. Споруджували освітній заклад ще за часів Австрійського імперії. Галина Йосипівна, викладачка біології, вона показує місце в своєму кабінеті, де знайшли схованку. Звідти випало кілька зім’ятих папірців. Більшу частину з них пошкодив час, втім дещо вдалось розшифрувати.
"Суть листа в наступному - знайте як ми жили, любили Україну і були волелюбними як гуцули-індіанці. І навіть намалювали такого індіанця з ірокезом, але видно, що це і гуцул, - по одязі та кушчі - сумці, куди гуцули ставлять брусок, щоб наточити косу", - каже заступник директора гімназії, вчитель біології Галина Абрам’юк.
Послання написано німецькою мовою. А історики розповідають, що у двадцяті роки минулого століття Чернівці були окуповані Румунією. Тоді закривались українські школи, а розмовляти рідною мовою було суворо заборонено, а тому таке патріотичне послання було продиктоване часом.
"Мені сподобалась фраза, яку вдалось розшифрувати - вона дуже показова і свідчить про той патріотизм учнів, що в них був. І пов’язана вона із тими подіями, які тоді відбувались в Румунії", - каже професор історії Олександр Добржанський.
Подібні послання, кажуть історики, у Чернівцях вже знаходили, щоправда Радянської епохи і тому вони не такі цікаві. Історична знахідка у гімназії надихнула городян залишити послання і для наших нащадків.
Послання до нащадків - вже традиція у гімназії. Випускники залишають свої записки майбутньому поколінню.