Під Лаврою протестують, до Лаври не пускають
Проти виселення музеїв з території Києво-Печерської Лаври протестують відомі митці та громадські діячі.
Активісти хотіли у присутності ЗМІ провести екскурсію музеями, які мають знайти собі нове приміщення. Втім, телебачення на територію Лаври пускати відмовилися. Навіть за наявності журналістських посвідчень.
”Питання не в тому, що ми пускаємо чи ні? У нас професійні камери, знімають лише за дозволу керівництв заповідника. Якби ви звернулися б учора, хоча б учора, то Громова без проблем розписала ваші листи і ви зашли б без проблем на територію заповідника”, - каже заступник гендиректора Києво-Печерського історико-культурного заповідника Світлана Зорянець.
Утім, слова заступника гендиректора заповідника видаються сумнівними - адже директора - Марини Громової, за словами охоронця просто немає на робочому місці. А розцінки на зйомку на території культові споруди неабиякі.
”По-перше, я вам скажу, директор у відпустці. По-друге, я керуюся уставом. Внутріінтер'єрна зйомка, згідно кошторису, коштує 550 грн. Зйомка професійна на території заподвіника коштує 375 грн. Це розцінки 1997 року”, - каже начальник відділу охорони Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Іванович.
Нагадаємо, влада планує відселити кілька музеїв з приміщень Києво-Печерської лаври. Урядова робоча група на чолі з міністром культури дала два тижні на те, щоб знайти нові приміщення для музеїв і погодити їх з музейниками. Громадськість проти, кажуть - це антиукраїнська політика.
”Це ж музеї, не якихось диких речей, якихось абсолютно світських. Це є музей книги. Музей театрального і кіномистецтва, де відтворення старого Вертепу. Релігійного і у тому числі”, - каже заслужений артист України Євген Нищук.
”У нас фактично віднімають установи на користь церкви Московського патріархату. Тому ці питання зв'язані з політикою, з ідеологічною настановою”, - каже працівник музейної установи Олексій Ткаченко.
Учасники акції планують звертатися до Міжнародної музейної асоціації та інших впливових організацій.
”Ми плануємо ініціювати звернення до ЮНЕСКО, оскільки лавра вся, разом з її музеями, належить до світової спадщини ЮНЕСКО. Ми вважаємо, що ця міжнародна організація повинна вплинути на українську владу, на ці дикунські дії”, - каже організатор акції Тарас Шамайда.
Нині протестувальники збирають підписи на підтримку музеїв, які планують відселити з території Лаври. Налаштовані рішуче, кажуть - захищатимуть музеї власними тілами.