Підсумки тижня: 1 липня Хорватія стане повноправним членом Європейського союзу

29 червня 2013, 21:20
Читать новость на русском

1 липня Хорватія стане повноправним членом ЄС. Для Балкан це знакова подія. Адже до цього часу лише Словенія з усіх 8-ми країн регіону спромоглася приєднатися до об'єднаної Європи. Шлях Хорватії до ЄС зайняв довгі 12 років.

Хорватія довго шукала свій шлях в ЄС

Одні лише переговори про вступ до Євросоюзу тривали майже 6 років. На референдумі про приєднання, який відбувся 22 січня 2012 року, "за" проголосували 66% тих, хто прийшли на виборчі дільниці.

Щоправда, явка тоді була вкрай низькою - кожен другий хорват із правом голосу проігнорував волевиявлення. Тоді політологи пояснювали це втомою від довгого процесу приєднання.

Навіть і сьогодні - напередодні вступу до ЄС - частина суспільства виступає рішуче проти нового союзу.

Та більшість хорватів все ж очікує отримати від вступу до ЄС певні переваги. І якщо не зразу - то в найближчій перспективі.

Головні проблеми країни - хабарництво і безробіття

Щоправда в суспільстві залишилися певні проблеми, які влада ретельно приховує від керівництва ЄС. Головна з них - нібито здолана корупція. Адже незважаючи на те, що за корупційну діяльність за грати потрапив навіть колишній прем’єр-міністр Іво Санадер, до подолання хабарництва ще дуже далеко.

Європейці переконані, що Хорватія і ЄС неодмінно виграють один від одного. Німець Оуен кілька років відпочиває у Хорватії. Чоловік переконаний, що головний потенціал країни - в туристичній галузі.

Та одного туризму для того, щоб на рівних почувати себе серед інших членів ЄС, Хорватії буде замало. Країна п'ятий рік поспіль намагається здолати рецесію. За даними Євростату, до кінця 2013 року рівень безробіття може сягнути 20%. А левову частку населення країни складають люди похилого віку.

Перші результати вступу в ЄС можна оцінити через 5 років

Та влада країни переконана - рішення про приєднання до ЄС - вірне. А реальні позитивні результати хорвати побачать як мінімум за п'ять років.