Підсумки тижня: Рада провалила майже всі євроінтеграційні закони

23 листопада 2013, 20:01
Читать новость на русском

21 листопада стало чорним четвергом української євроінтеграції. Депутати не змогли проголосувати за євроінтеграційні закони, а уряд прийняв рішення призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Переповнені ложа преси та гостьова ложа парламенту. Депутати консолідовано голосують один з законопроектів зі списку Фюле - про вибори народних депутатів. Лунають оплески. На цьому оптимізм вщух. Наступні шість законів про лікування засуджених та закон про прокуратуру без регіоналів та комуністів не назбирали навіть двохсот голосів.

Підготовку до підписання Угоди з ЄС призупинили

Більшість продовжує переконувати, що закони ухвалять, але їх треба доопрацювати. Втім, часу на це вже немає, і перший натяк на справжні плани влади лунає з вуст лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова.

У нас зупинені всі заводи на сході України, з вчорашнього дня величезна кількість повертається з Російської Федерації, під різними приводами не можуть перетнути кордон. Тому ми будемо дуже серйозно думати з приводу наших подальших дій, - заявив лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

Вже за кілька хвилин на сайті Кабміну з'являється документ, який змінює майбутнє України. Уряд розпорядився призупинити процес підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом і запропонував ЄС та Росії створити тристоронню комісію для налагодження торговельно-економічних відносин, а також відновити активний діалог з Росією та іншими країнами Митного союзу.

"Ми не отримали чіткого сигналу від наших європейських партнерів про те, що втрати будуть компенсовані від нових ринків і постачань наших продуктів в Європу", - пояснив віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко.

В нас є впевненість і переконаність в тому, що ми йдемо вірним шляхом, і ми й далі будемо йти шляхом європейської інтеграції. Завжди виникають проблеми і завжди до них треба відноситись об’єктивно, незмінною залишається мета, - сказав в свою чергу Президент України Віктор Янукович.

Єврокомісар Фюле на півдорозі скасував свій візит в Україну

Шокований несподіваною заявою єврокомісар Штефан Фюле на півдорозі скасував свій візит в Україну. Кокс і Кваснєвський припиняють свою місію із заявою, що Угоді про асоціацію з ЄС не бути. Пропозицію Києва про тристоронні переговори за участю Росії у ЄС категорично відкидають. Опозиція говорить про зраду національних інтересів і погрожує імпічментом Президенту.

Якщо би не був сценарій по зриву вільнюського саміту, він би оголосив указ Президента про зупинку рішення КМ, який щойно прийняв Азаров. Азаров це зробив на виконання доручення Президента Януковича, і ПР на доручення президента Януковича провалила європейське майбутнє України, - заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

У Партії регіонів в діях влади не помітили зміни зовнішньополітичного курсу країни. Мовляв, Президент всього-на-всього виторговує в ЄС мільярди доларів.

Мінімально сьогодні потрібно 15 мільярдів, але якщо європейці підтримають, бо тиск може бути збільшений, то напевно треба говорити про більшу суму, - каже регіонал Володимир Олійник.

Подвійна гра Януковича

Наступного дня, пояснити логіку своїх дій депутатам намагається Микола Азаров. Прем'єр-міністра закидали євроінтеграційними законопроектами.

Віктор Янукович веде подвійну гру - сходяться на думці політологи. З одного боку - шантажує Європу, з іншого - начебто виторговує в Росії знижку на газ, а насправді шукає підтримку та гроші на президентські вибори.

Європейська спільнота з підписанням Угоди про асоціацію вимагала б дотримання від української влади європейських стандартів, в тому числі і виборів, але, відмовившись від цього, Янукович робить іншу ставку. Кремль і Путін певно вимагатимуть в Януковича певних гарантій, вони даватимуть гроші, а у відповідь вони проситимуть тих речей, які би заблокували рух Януковича на Захід, – вважає політолог Сергій Таран.

У Європі заявляють, що чекатимуть на Україну до кращих часів, а Віктора Януковича все ще називають бажаним гостем на саміті у Вільнюсі і вірять, що Угоду Україна - ЄС вдасться врятувати. Сподівається на це і значна частина українців, які вийшли на площі своїх міст аби висловити незгоду з інтеграційними кульбітами уряду.