Підсумки тижня: Росія відповідає Україні "разводом" по-кремлівськи

2 листопада 2013, 19:02
Читать новость на русском

На думку радника Президента Росії Сергія Глазьєва, Україна підписанням Угоди з ЄС порушить чинний Договір про дружбу з Росією. Реакція українського МЗС не забарилась.


Українське керівництво порушує базовий договір про дружбу з Росією, на якому будується весь фундамент наших двосторонніх відносин. І ми могли б сьогодні вимагати: давайте згідно з цим договором спочатку обговоримо-проконсультуємося, що ви збираєтесь робити, і які будуть наслідки. Але справа в тому, що вони вже парафували і нічого змінити не можуть. Тому вони повинні заявити в цьому випадку Євросоюзу, що вони припиняють цю розмову, що вони припиняють підготовку до підписання у Вільнюсі цієї угоди, - вважає радник президента РФ Сергій Глазьєв.

"Україна жодним чином не порушує цей договір. Там нічого того, про що говорить пан Глазьєв, не сказано. І взагалі, заяви пана Глазьєва важко і, може, не потрібно коментувати, бо його регулярні виступи в російських і деяких українських ЗМІ - в них мало правди, скажімо так", - говорить речник МЗС України Євген Перебийніс.

"Развод по-украински" на російському ТБ

Понад 20-ти хвилинне телеінтерв'ю Сергія Глазьєва стало першим у проекті "Развод по-украински", який запустив державний телеканал "Росія 24". У програмі п'ять днів на тиждень ведучі та експерти розповідають, якою шкідливою для України буде співпраця з Європейським Союзом.

Виступаючи в цій передачі, Сергій Глазьєв заявив, що програма Євросоюзу "Східне партнерство" - є відлунням холодної війни проти Росії. І взагалі, план євроінтеграції України пишуть в американському посольстві

Для нас це ні в якому разі не питання про холодну війну. Ми вважаємо, що підписання Угоди про асоціацію ніяким чином не перешкоджає добрим, плідним, здоровим відносинам України Росією, - каже посол Франції в Україні Ален Ремі

"США приєднуються до наших європейських колег у тому, що є абсолютно неприйнятним намагання третіх сторін блокувати вибір українського уряду рухатись до тісніших зв'язків з Євросоюзом. Наразі ж дозвольте мені не заглиблюватись у гіпотетичні сценарії, про які говорив пан Глазьєв", - прокоментував посол США в Україні Джефрі Пайєтт.

Україна заборгувала за газ $882 млн, - Газпром

Інформаційну кампанію Кремль підкріпив і економічними аргументами. "Газпром" звинуватив Україну у несплаті понад восьмисот вісімдесяти мільйонів доларів за отриманий у серпні газ. Про це російські посадовці заявили під час показового спілкування перед телекамерами.

Ситуація з оплатою поставок газу загострюється, найближчим часом розглянути питання про перехід України на передоплату поставок авансом - як це передбачено чинним контрактом", - повідомив голова "Газпрому" Олексій Міллер.

"З урахуванням того що це прямо випливає з контракту - цілком можливий варіант", - додав від себе прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

Ситуація не критична, - Микола Азаров

В українському уряді проблему визнають, але не вважають критичною і, зрештою, переклали відповідальність на "Нафтогаз".

Те, що Міллер каже - це питання треба адресувати "Нафтогазу", тому що "Нафтогаз" здійснює розрахунки з "Газпромом", не уряд - підкреслюю. Уряд тримає питання на контролі, але це відносини господарюючих суб'єктів, вони повинні розбиратися, - заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Ви уявляєте, яка це навантаження на економіку - відразу взяти і заплатити! А тим більше йдуть зимові місяці... Це скільки на місяць - приблизно мільярд доларів - мільярд зелененьких", - сказав заступник голови НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун.

На кордоні України та РФ - знову черги вантажівок

Окрім "Газпрому", помітну участь в українсько-російських відносинах продовжує відігравати і Росспоживнагляд. Цього тижня до "шоколадної блокади" додалась і заборона на ввезення м'яса з двох українських підприємств. А на українсько-російському кордоні сотні вантажівок знову застрягли у чергах. Причина - посилена увага російських митників.

Учасники Митного союзу тим часом наділили себе правом в односторонньому порядку змінювати ввізні мита в рамках Зони вільної торгівлі СНД. У Кремлі пояснили: зміни стосуватимуться насамперед України. Звісно, якщо асоціація із ЄС відбудеться.