Підсумки тижня: У "справі Щербаня" виступив ключовий свідок
У справі про вбивство Євгена Щербаня виступив один із ключових свідків обвинувачення - Петро Кириченко, колись права рука екс-прем'єра Павла Лазаренка.
У 90-х роках він близько співпрацював із Юлією Тимошенко. Понад 10 років Кириченко живе в США і на відміну від свого кума Павла Лазаренка, на волі. У 2000 Кириченко свідчив проти нього і тому лишився на свободі.
Кириченко: Тимошенко причетна до вбивства Щербаня
Даючи свічення українському суду через відеоконференцію, він підтвердив версію генпрокуратури - Юлія Тимошенко причетна до вбивства Щербаня. При цьому свідок каже: сам про це не чув, а дізнався від інших осіб, нині покійного кримінального авторитета Матроса та самого Лазаренка.
“Я загалом не знав, за що ці гроші. Потім Матрос, коли вже зовсім загострилася обстановка з цими грошима, мені сказав: я зробив для них роботу, для Тимошенко і для Лазаренка і, мовляв, що я не один і це може погано закінчитися. Але потім Лазаренко дав мені команду, і я розрахувався з Матросом”, - розповів екс- радник Павла Лазаренка Петро Кириченко.
Версія, яку озвучив Кириченко, повторює слова інших свідків прокуратури: мовляв, Тимошенко хотіла прибрати Євгена Щербаня, попросила допомоги в Лазаренка, а той у Кириченка. Так знайшли майбутніх убивць: Матроса-Мільченка та Кушніра. Водночас, якщо попередні свідки прокуратури твердили, що почали давати свідчення лише через прагнення справедливості, то Кириченко каже: вирішив заговорити, бо його самого стали звинувачувати в убивстві.
Кириченко боїться, щоб його самого не звинуватили у вбивстві
“Зараз мені стало відомо, що Тимошенко спілкується з Лазаренком на предмет того, щоб зробити мене організатором цього вбивства. Це й підтвердилося в суді, після того, як і Тимошенко, і Власенко, і представники "Батьківщини" зробили стільки заяв”, - сказав екс-радник Павла Лазаренка Петро Кириченко.
Захисник Тимошенко справді активно говорить про винуватість Кириченка. Адже Кириченко сам зізнається, що особисто передавав і перераховував гроші вбивцям Щербаня. А того, що це гроші Тимошенко, жодних доказів не навів, - каже Сергій Власенко.
“Відповідаючи на запитання захисту, з рахунку якої компанії перераховувались гроші Мільченку, Кириченко прямо відповів: з рахунку його компанії “Орфін”. На питання захисту, хто проводив розрахунки, хто передавав особисто Мільченку 500 тисяч доларів, Кириченко зазначив, що це зробив він”, - повідомив захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко.
Кириченко не навів підтверджень своїх доказів
Хоча доказів на підтвердження своїх звинувачень Кириченко не навів, для прокуратури достатньо лише його слів.
“Якщо ми беремо господарські договірні відносини, там документи, папери говорять набагато більше. Але тут ми маємо справу з кримінальним злочином - умисне вбивство. І неможливо уявити картину, коли хтось обговорює умисне вбивство і при цьому веде відео-, аудіофіксацію. Насправді просто розповів все, чому він був свідком”, - каже прокурор Олег Пушкар.
Юлію Тимошенко до суду знову не привезли. Хоча вона, за словами її захисників, цього вимагала. У Євросоюзі тим часом нагадали: "питання Тимошенко" не варто відкладати.
Євросоюз підганяє Україну щодо питання Тимошенко
Як заявив посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, доля Угоди про асоціацію визначиться в листопаді, тому українській владі не слід зволікати із вирішенням проблеми вибіркового правосуддя.
“Неправильно чекати до останнього моменту у вирішенні такого важливого питання, як ув'язнення Юлії Тимошенко. Рішення цієї проблеми в руках української влади, а не ЄС. Вибіркове правосуддя і ув'язнення Тимошенко - це камінь спотикання у питанні підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС”, - заявив голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.
Тим часом українська влада вустами Міністра закордонних справ вкотре наголошує, що не впливає на суд і не втручається у справу екс-прем’єра. Тож офіційний Київ продовжує сподіватись на Угоду про асоціацію з ЄС з Тимошенко за ґратами.