Підсумки тижня: Українці переживають чергові комунальні випробування
Прорив тепломереж, підвищені тарифи і квартири з розплавленою технікою - українці переживають чергові комунальні випробування.
У місто Вишневе, під Києвом, в одну мить жителі 7 будинків залишились без електроприладів. Напруга у багатоповерхівках стрибнула вдвічі.
За мить згоріла вся техніка
У людей погоріли холодильники, телевізори та комп`ютери.
Все через те, що комунальники передчасно вимкнули опалення і люди грілись обігрівачами. Електропідстанція не витримала навантаження, - пояснюють в обленерго.
“Відшкодовується те, що нанесено. Якщо згорів телевізор, то це буде вартість телевізора, якщо згорів тільки запобіжник, значить вартість запобіжника”, - сказав заступник Києво-Святошинської райдержадміністрації Микола Ляшенко.
У Києві прорвало тепломережу
У Києві тим часом машини ледь не пішли під землю до ями з окропом. У центрі столиці прорвало тепломережу.
“Ця дільниця іде в реконструкції, її будуть повністю перекладати новими трубами, це було заплановано на літо цього року, але сталося раніше трохи. Тут тепломережі ідуть, діаметром 700 мм, вона порвалась, вона вже коризійний знос має, підмило асфальт”, - розповів головний інженер тепломереж Печерського району Олександр Охріменко.
Підняли тарифи у Броварах
Тариф підняли на квартплату. Чиновники пояснюють, його не змінювали з 2006-го року.
“Для 5-ти поверхівок визначена владою 1,48, піднялася чомусь до 2,01 копійка,до 2,20 копійок”, - сказав депутат міської ради, УДАРівець Роман Сімутін.
Тепер, обіцяють у мерії, люди отримуватимуть послуги, за які платять. Раніше ж платили одному монополісту. Тепер функції розділили на 5 жеків.
“Якщо ця послуга є, вона нараховується, вона обов’язково повинна виконуватись виконавцем даних послуг, і я буду вимагати від ЖЕКів таке питання, якщо було вологе прибирання , значить воно нараховується, якщо не було, значить повинні здійснити перерахунок для населення ”, - сказав мер Броварів Ігор Сапожко.
ЖКГ у кризі
Сфера ЖКГ у кризі, констатують у профільному міністерстві. Вийти з неї планують не раніше ніж за 10-12 років. І це за умови, що будуть гроші. Вже й порахували, на все про все потрібно 1,5-5 річних бюджети країни - 700 мільярдів гривень. Їх, звичайно, немає. І десятої частини знайти не можуть, аби профінансувати цьогорічну програму та наступний рік.
Чиновники поки втішаються, домовились про кредит з європейським інвестиційним банком у 800 мільйонів євро на оновлення водогонів. Та перший чекають лише у 2014 році.