Підсумки тижня: Євромайдан став однією із топ-тем у світових ЗМІ

30 листопада 2013, 20:29
Читать новость на русском

У західній пресі Україна фігурує не надто часто, тож, аби краще пояснити, що зараз відбувається в Україні, журналісти багатьох видань використали зрозумілу паралель, порівнюючи євромайдан із Помаранчевою революцією.

У багатьох статтях оглядачі пишуть про геополітичну поразку Європи в боротьбі з Росією за ласий український шматок..

Україна майже перетнула кордон між Росією та Заходом, - The Economist

Україна була близькою, як ніколи, до того, аби перетнути кордон між Росією та Заходом - констатує The Economist. Те, що цього не сталось - цілком заслуга Віктора Януковича - написало видання

Опозиція не змогла очолити протест українців, - The Wall Street Journal

Попри зручний момент, опозиція не змогла очолити масовий протест українців - написали у The Wall Street Journal.

Революція 2004 року не повториться, - "Коммерсантъ"

Перспективи Євромайдану невтішні - констатує російський Комерсант. У людей немає того запалу, який був у 2004-му, а кожен з політичних лідерів думає лише про свої вигоди. Втім, зазначає "Новая газета", політики все ж показали певну єдність.

На "Первом канале" висміяли позицію українського уряду. Російське офіційне телебачення традиційно відзначилось у коментуванні українських подій.

Оглядач першого телеканалу Михайло Леонтьєв посміявся з українських урядовців, які до останнього сподівались на фінансову допомогу Євросоюзу.

На телеканалі "Россия" масовість акцій у Києві пояснили тим, що усі митингувальники приїхали зі Львова. До того ж їх попередньо проінструктували в американському посольстві.

Щоб довести проплаченість Євромайдану, на "Россия 1" спотворили факти.

В ефірі кремлівських телеканалів не обійшлось і без відвертих фальсифікацій. Коментар, який прозвучав у цьому сюжеті, записали журналісти телеканалу новин 24. Цей учасник акції проти євроінтеграції зізнався, що за появу на мітингу йому пообіцяли заплатити, і припустив, що організатор - Партія регіонів.