Підсумок дня: Верховна рада попередньо схвалила КПК
За основу взяли президентську редакцію документа. Кнопки "за" натиснули трохи більше 250 сотень народних обранців.
Новий кодекс має стати значно ліберальнішим за попередній, принаймні про це говорить радник президента.
“Проект КПК України пройшов дві міжнародні експертизи. Рада Європи призначила експертів, які працювали над цим документом. І успішно після двох розглядів документу в Раді Європи він запропонований Верховній Раді України”, - каже радник Президента України Андрій Портнов.
Серед новацій КПК, зокрема, введення нового запобіжного заходу - домашнього арешту. Також документ пропонує впровадити заставу замість арешту - від 5 тисяч до 300 тисяч гривень. Не стосуватиметься це лише насильницьких злочинів. Автор, іншого варіанту проекту Кримінально-процесуального кодексу, який подали в Раду, але за який відмовились голосувати - застерігає від небезпек.
“Я не можу казати, що президентський законопроект поганий - ні. У ньому чимало прогресивних для українських реалій, навіть, революційних новацій. У ньому також приховані, натомість, суттєві небезпеки, які можуть вдарити по кожному присутньому в цій залі”, - каже народний депутат Роман Зварич.
Головний недолік документа, на думку Зварича - розширення повноважень прокурорів. Також у опозиції бідкаються і через неможливість оскарження в суді порушення кримінальної справи та прирівнювання адвоката до захисника. Відтак, парламентська меншість за проект закону не голосувала. У більшості обіцяють недоліки врахувати.
“Нам необхідно з’ясувати. Дуже багато було в виступі Зварича, в тому числі в зіставленні з тим кодексом, який він підготував. Нам необхідно переглянути, що потрібно допрацювати. Ми будемо робити все можливе для того, щоби всі прогресивні норми були враховані”, - каже лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Тим часом, у більшості прогнозують, новий Кримінально-процесуальний кодекс ухвалять в цілому протягом місяця.