Підсумок тижня: 66-ту річницю Перемоги відсвяткують менш урочисто
66-ту річницю Перемоги відзначать без минулорічного розмаху, коли Хрещатиком їхала військова техніка, йшли українські, російські та білоруські солдати.
Минулоріч демонстрація сучасної і раритетної техніки відбулася в 30 містах, а в усіх містах-героях пройшли паради.
“Неювілейну, 66-ту річницю Перемоги, українці відзначатимуть скромніше аніж рік тому 65-ту. Масштабний парад готують аж на серпень - на 20 річницю Незалежності. Відтак вирішили зекономити на святі Перемоги. Тож військовий парад та огляд техніки замінить святкова хода за участі президента, прем'єра, спікера парламенту та столичного керівництва”, - каже журналіст Ганна Іваненко.
Цього ж року планується, що в містах-героях - Києві, Одесі, Севастополі та Керчі, а також у Львові, Вінниці, Дніпропетровську і Чернігові пройде урочиста хода зведених батальйонів військ гарнізону та військових оркестрів. Та попри економію, в столиці обіцяють феєричне свято.
“Сучасної техніки там не передбачено, буде лише показ техніки періоду Великої Вітчизняної війни. А в основному, військовослужбовці будуть представлені нашим батальйоном почесної варти, військовими музикантами, зведений оркестр буде і іншими військовослужбовцями і ліцеїстами”, - каже перший заступник міністра оборони України Володимир Можаровський.
“Рік перемоги не ювілейний і цей рік ще пов'язаний з 20 річницею незалежності України. Військовий парад не відбудеться, він перенесений серпень місяць. Тому, щоб цей день був наповнений такими урочистостями прийнято рішення провести святкову ходу - проїде тільки БТР з червоним прапором перемоги попереду усієї ходи”, - каже Юрій Нечаєв.
Натомість, військовий парад 24 серпня може стати найдорожчим за 20 років Незалежності України. У ЗМІ повідомлялося, що попередній кошторис витрат Міноборони перевищує 320 мільйонів гривень. Втім, на сайті оборонного відомства значиться, що парад проведуть за значно менші кошти - за 60 мільйонів. Нагадаємо, у 2008-09 роках військові паради на День Незалежності обійшлися приблизно у 70 мільйонів гривень, а торік параду не було взагалі.
Самі ж ветерани - винуватці свята - наміри влади зекономити розуміють. Хіба що трохи образливо. Попри поважний вік та слабке здоров'я, кажуть, на святкову ходу підуть.
“Потрібно щоб парад був. Все ж таки велика перемога. 66 років перемоги над фашизмом. Парад повинен бути”, - каже ветеран Василь Котенко.
“Парад – це святе. Тому що потрібно показувати цивільному населенню і всій країні що в нас є збройні сили”, - каже голова асоціації ветеранів-підводників міста Києва Володимир Голованов.
“Це наше життя. Ми хочемо себе бачити в той час, якими ми були. Це звичайно цікаво. Напевно це фінансово буде важко організувати нашим господарям. Хай вирішують”, - каже ветеран Віра Голуб.
“Я також хочу піти. Хоч в мене і високий тиск. Я вдіну свої медалі та піду”, - каже ветеран Галина Чайка.
Як повідомили в прес-службі Київської адміністрації 9 травня у центрі столиці відбудеться урочиста хода "Марші Перемоги", яка включатиме і проїзд військової техніки часів Великої Вітчизняної війни. Зокрема, планують на головну вулицю столиці вивести БТР, танк Т-34, автомобілі "Вілліс", ГАЗ-67 з гарматами ПТА та ЗІС-5 з гарматою ЗІС-3. Попри скромний бюджет організатори обіцяють феєричне свято.