Підсумок тижня: футбольний матч у Порт-Саїді закінчився масовою різаниною

5 лютого 2012, 21:18
Читать новость на русском

Минулої середи на зеленому газоні у Порт-Саїді зустрілися одвічні суперники - місцевий клуб "Аль-Масрі" та каїрський "Аль-Ахлі".

Рахунок - 3:1, перемогла місцева команда. Проте традиційний післяматчевий обмін футболками перетворився на обмін ножовими ударами та арматурою - футбольне поле стало полем бою. Місцеві фани, ображені провокативним банером ультрасів з Аль-Ахлі, ринули бити приїжджих. Гостей та столичних футболістів скидали з трибун, топтали, різали та били. Свідки інциденту кажуть, - це був справжній жах.

“Вони спихали нас з трибун стадіону, ті, хто падали вниз, помирали, і ніхто з охоронців цього не зупинив. Мене двічі вдарили ножем - у голову, і в руку”, - каже уболівальник “Аль-Ахлі” Мохамед Абдель Азіз.

Загинули більше семи десятків осіб, сотні – поранено

Загинули більше 7-ми десятків осіб, переважно молодь віком 18 років. Сотні людей потрапили до лікарні. Охорона стадіону та поліція, присутні на матчі, у бійню не втручалися, що і стало причиною загибелі та поранення такої кількості людей. Жаль з приводу того, що сталося, висловили у Міжнародній футбольній федерації.

“Це чорний день в історії футболу. Таку катастрофічну ситуацію просто неможливо усвідомити, і вона не повинна існувати. Я вражений та сумую з приводу загибелі такої кількості уболівальників у Порт-Саїді”, - каже президент ФІФА Йозеф Блаттер.

Місцеві уболівальники у безладах звинувачують провокаторів

Одразу ж після інциденту влада почала шукати винних. Фани місцевого “Аль-Масрі” переконують, що вони невинуваті. Мовляв, різанина на матчі - справа рук провокаторів.

Натомість каїрські ультраси переконані, - бійня добре спланована. Адже про небезпеку для життя їх попереджали ще перед матчем.

У провладних депутатів своя точка зору. Деякі переконані, футбольні безлади справа рук прибічників екс-президента Хосні Мубарака, який зараз сидить у в’язниці.

“Ми з усією ретельністю будемо розслідувати цей інцидент. Адже справжня мета цих сутичок - розвалити нашу державу. бійня відбулася не випадково, її спланували певні групи, близькі до колишньої влади”, - каже депутат Мустафа Бакрі.

Після футбольної бійні в країні оголосили триденну жалобу. Одразу ж полетіли посадові голови - у відставку відправили увесь склад національної футбольної асоціації.

Посад позбулося футбольне керівництво та влада Порт-Саїда

Також посад позбулися губернатор Порт-Саїда та місцеві силовики. У четвер в Порт-Саїді та Каїрі відбулися перші похорони загиблих. Жалобні церемонії переросли у народні виступи. І футбольні фани, і єгиптяни, далекі від футболу, стали вимагати негайної відставки уряду. Мовляв, саме влада країни не змогла гарантувати безпеку для своїх громадян.

У подіях в Порт-Саїді єгиптяни звинувачують владу

Втім, мирні акції протесту перетворилися у безлади. Мітингувальники закидали правоохоронців камінням та пляшками, силовики у відповідь застосували сльозогінний газ. В результаті сутичок є загиблі, тисячі людей отримали травми.