Підсумок тижня: Політики "поділили" День Перемоги

13 травня 2012, 18:00
Читать новость на русском

"9 травня партійної символіки чи не найбільше: політики активно готуються до виборів. Тож свято, яке мало б об’єднувати, кожна політсила святкує окремо",- журналіст Максим Кукало

Поділили навіть Перемогу. Дев’ятого травня влада і опозиція не стояли поряд біля Вічного вогню, кожен окремо і по-своєму вітав ветеранів. Регіонали нагадували про соцвиплати до дня Перемоги, через дорогу від них партнери з коаліції з КПУ вже на своєму мітингу називали це популізмом.

"Сьогодні перед нами стоїть колосальне завдання — допомогти всім тим, хто кував нашу перемогу", — казав віце-прем’єр Сергій Тігіпко.

"Те, що сьогодні відбувається — це соціальний популізм. Це просто, так скажемо, передвиборчі подачки — і не більше, і не менше", —прокоментував лідер Компартії України Петро Симоненко.

Натомість опозиціонери в День Перемоги намагались обійтись без надмірного пафосу. Мовляв, окрім святкувань, потрібно вшанувати тих, хто загинув. Лідер опозиції Юлія Тимошенко привітала ветеранів з-за ґрат.

Президент та урядовці взяли участь у традиційних заходах на Майдані Незалежності та біля вічного Вогню. Посилені заходи безпеки у зв’язку з цим відчули і самі винуватці свята.

"Я їхав газелькою до Лаври, а там нас не пустили сюди, то ми назад поїхали. Там найшлись люди такі, які таксистам заплатили, і таксист нас от сюди підвіз. Отак я до вас добрався. А я стояв на обороні Києва з першої хвилини і до останньої", — згадує ветеран війни Василь Педченко.


Продовольча агітація
Святкування політики використовували і для ненав’язливої агітації. В хід йшли безкоштовне морозиво, "фірмові" кульки, прапорці та продовольчі набори для ветеранів. Їх роздавали по всій України. Найчастіше у такому наборі є кілограм-два крупи, цукерки, олія, пачка чаю. Може бути й пляшка горілки. І звичайно ж, фото благодійника.

"Німецькі ветерани живуть прекрасно. У них машини, вони їздять по всьому світу. Нашим це не дано, і ось тому вони раді цим подарункам", — каже керівник ветеранської організації Микола Авдеєнко.

Продовольча агітація досить ефективна - вважає експерт Андрій Биченко. Особливо, якщо до виборів пенсіонерам повторно даруватимуть такі набори.

"Тут, звичайно, людей менше і охоплення менше, зате імовірність, що людина проголосує — значно вища, ніж вона просто побачить якусь рекламу. Тому, на жаль, в бідній країні такі методи працюють", — розповів директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

Своєрідний подарунок презентувала київська влада. Як розповіли ветерани, від імені міської адміністарції їм вручили "набір домогосподарки".

"Вони образили і принизили гідність наших ветеранів. Ветерани не туалетного паперу заслужили. Хай би вони краще добре слово сказали, а то навіть доброго слова не було сказано", — сказав керівник ветеранського осередку Анатолій Прітчін

Найбільше такої бажаної уваги 9 травня ветерани отримали від звичайних співгромадян.

"Це свято великої перемоги. В цей день жодні політичні акції, агітації не повинні проводитися", — каже школяр Олександр, який прийшов з друзями вітати ветеранів.

У міліції підрахували, цього року у святкуванні 67-ї річниці з Дня Перемоги в Україні взяли участь майже два з половиною мільйони громадян. Святкові заходи відбулись у майже п’яти тисячах міст і сіл.