21 грудня 2010, 14:17
2

Підземна енергія – енергія майбутнього

Здалеку ця вишка нічим не відрізняється від нафтовидобувної. Вона також має величезний бур, який пронизує товщу землі в пошуках… ні не чорного золота, а гарячого каміння.

На глибині в 4 кілометри залягають поклади розжарених порід. Температура там сягає 200 градусів за Цельсієм. Коли свердловина буде готова, туди закачають воду. Пара буде крутити турбіни і виробляти електроенергію.

На урочистій церемонії відкриття власники свердловини заявили про амбітні плани - до 2015 року позмагатися з тими станціями, які працюють на вугілля чи мазуті. Адже таким чином можна видобувати природно чисту енергію, яка дуже швидко відновлюється.

У 2020 році у Австралії 20% енергоспоживання відбуватиметься за рахунок чистої відновлювальної енергії. Зараз на ринку - справжня боротьба за право на розробку родовищ. Незважаючи на те, що Австралія має значні поклади нафти та газу, цих ресурсів надовго не вистачить. Тому австралійці турбуються про майбутнє.

Такий бізнес, до речі, є доволі прибутковим - на місцевий ринок активно накинулися азіати.

”Китайці ніколи б не вклали сюди гроші, якби вони не були впевнені в тому, що їм повернеться кожен долар”, - каже прем’єр Південної Австралії Майк Ранн.

Більше того, зараз скористатися незайнятими місцями для буріння прагнуть численні австралійські міста. Адже набагато вигідніше мати власну електростанцію, яка працює на відновлювальній енергії, ніж платити шалені гроші за теплові електростанції, які до того ж забруднюють природу.

Для прикладу, 90 свердловин можуть в повному обсязі забезпечити енегропотреби півмільйонного міста. Втім, для прибережних районів потрібно буде продовжувати вже існуючі електромережі, адже поклади гарячого каміння переважно залягають в центральній частині материка.

Але добрий початок вже є. І австралійці переконані - скоро з них усі візьмуть приклад. Ну, майже всі.