Пілот ралі вижила під водою, опинившись у пастці

6 липня 2015, 19:45
Читать новость на русском

1990 рік є визначним для Луїзи. Вперше відбудеться Чемпіонат світу з ралі серед жінок. Одна з найважливіших гонок проходитиме в березні в Португалії. Зі своїм штурманом Тіною Торнер Луїза прагне здобути перемогу.

Заради цілі жінки готові діяти в рамках здорового глузду, і не тільки.

В таких перегонах ти не можеш думати про безпеку. Якщо хочеш перемогти – доведеться ризикувати. Ми це усвідомлювали. Але сподівались, що нам пощастить,
— розповідає жінка.

На першому заїзді все йде за планом. А от перед другим у Луїзи з'являється дивне відчуття – станеться жахлива аварія. Втім Луїза не прислухається до власних відчуттів. Вона амбітна, хоче показати, на що здатна. Все йде добре, поки вона не виїжджає на мокру ділянку траси. Жінка спробувала пригальмувати, втім нічого не вийшло.

На швидкості 100 км на год авто виходить з-під контролю.

Штурман щось кричала, але на шведській, це її рідна мова. Луїза нічого не зрозуміла. Напевно вона про щось попереджала. Тіна зрозуміла, куди мчить авто.

Буквально за лічені секунди авто зануюється під воду – а разом з ним Тіна і Луїза.

Мене притиснуло до вікна, ми занурювались головою вниз. Ставало все темніше, а ніяк не могла відщепти ремінь безпеки. Ми опинились у полоні власної автівки. в машині повітря немає – лише вода,
— розповідає Луїза.

Дівчат охопила жахлива паніка. Авто занурювалося далі – доки не опиняється на дні. Глибина 5 метрів.

Луїза подумки вже попрощалася з життям. Статистика стверджує, що 9 з 10 випадків, при яких тоне авто, закінчуються трагічно.

Тож як вивільнитись з такої ситуації? Каскадер Флоріан Освальд нам все продемонстрував у експерименті. На своєму авто він занурюється в озеро. Двоє пірнальників відзнімуть для нас все, що відбуватиеться під водою.

Він відразу попереджає, що цей експеримент не є безпечним, адже машина стає непередбачуваною у воді, ми не знаємо точно, як вона себе поведе, і як саме зануриться авто. В таких ситуаціях дуже важко вибратися з транспортного засобу. Крім того, потрібно затримати дихання на весь час.

Всі напоготові. Рятувальники штовхнули авто у воду. Певний час воно трималося на поверхні. А потім все відбувалося швидко. Авто повністю занурилося. Як і у випадку Луїзи опустилося догори дном. Освальд намагався відкрити двері, та йому не вдавалося.

Повітря закінчувалося. Освальд більше не витримує та хапає кисневий балон. На допомогу відразу кинулися рятувальники, щоб вивільнити його з автівки.

Освальд самостійно виплив на поверхню, однак експеримент провалився. Без кисневого балону він би не залишився вживих.

Чому ж йому не вдалося. Для нас це з'ясує доктор Міхаель Вейде. Експерт з нещасних випадків дослідив чимало подібних ситуацій. За його словами, людина, що опиняється в полоні авто під водою, стикається з багатьма труднощами.

Пірнальники, що були, наприклад, на дні озера Барг-зее, кажуть, що не видно навіть власної руки перед очима. Тож рятуватись надзвичайно складно,
— пояснює він.

Це забирає чимало часу. Є ще одна проблема: як і Луїза, Освальд не може не ковтати воду. А це лише погіршує ситуацію.

За словами доктора, коли ви вдихаєте воду, то одразу впадаєте в паніку, неймовірну паніку. Ваше тіло розуміє, що це екстремальна ситуація. Саме в паніці Освальд припустився найбільшої помилки: він намагався відкрити двері. але справа у тому, що коли автомобіль лежить на даху, це означає, що край дверей заглибився в озерний мул. Тобто відкрити їх взагалі неможливо. Та навіть якби авто стояло на колесах, то двері треба відчиняти проти опору води.

Для цього потрібно чимало сил. На двері авто давить півкубометра води, стільки ж вміщується у трьох ваннах.

Проте Луїза запевняє, що їй й на думку не спадало відкривати двері. Вона прекрасно розуміла, що мул і темрява завадять.

Я взагалі не панікувала. Сиділа собі спокійно і чекала, коли ж все закінчиться. Перед своїми очима я бачила рідних, уявляла свій похорон.Ці Образи власне і змусили діяти. В цей момент я подумала, що не можу такого допустити. Тож я ще раз спробувала вибратись з авто,
— згадує вона.

Після цього рішення Луїза відстібнула ремінь безпеки і пропливла трошки вперед. Вона сама не розуміє, як, але її голова визирнула з автомобіля. Вона нарешті зрозуміла, що бокове вікно було розбите. Шлях до порятунку було знайдено.

Я була така щаслива і схвильована, коли побачила світло. Я думала про себе, тримайся ще трошки. Здавалось, я просиділа на березі вічність поки усвідомила, що жива.Тепер в голові крутилась інша думка. Я молилась, щоб моя подруга також вижила. Ми ж одна команда. Я б не пробачила собі, якби з нею щось трапилось. Та вона теж випірнула,
— згадує жінка.

Тіна також пробирається через бокове вікно. Як і Луїза, вона почувається добре. Окрім невеликих порізів на обличчі та руках, гонщиці не отримали серйозних поранень. Найнебезпечніший випадок в їхній кар'єрі позаду.

Ви не повірите, але вже за три тижні Луїза знову бере участь у ралі. Причому дуже успішно. В кінці сезону Луїзі та Тіні вдається те, що здавалось неможливим. Вони стають першою жіночою командою з титулом чемпіонів світу.