Пинзеник озвучив космічні зарплати майбутніх суддів Верховного Суду
З наступного року максимальна суддівська винагорода в Україні сягатиме 315 тисяч гривень, як випливає з нового закону "Про судоустрій і статус суддів".
Про це на своїй сторінці написав нардеп, колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.
За його словами, закон встановлює зарплату в місцевих судах у розмірі 30 мінімальних зарплат, в апеляційних — 50, у Верховному Суді – 75 "мінімалок". Однак це — лише оклад, а крім нього судді отримують різноманітні надбавки: до 80% — за вислугу років, 15-20% — за науковий ступінь, 5 і 10% — за роботу з таємними документами. Також при нарахуванні зарплат враховується регіональний коефіцієнт, який може складати до 25%.
Давайте підрахуємо. Прив’язуючись до мінімальної зарплати часу введення цих норм у 1600 гривень (з 1 січня 2017 року), оклад судді Верховного Суду складає 120 тисяч гривень (75 х 1,6). Максимальна надбавка — ще 132 тисячі. Набігає вже 252 тисяч. А з урахуванням регіонального коефіцієнта Києва набігає вже 315 тисяч гривень у місяць. Розділіть цю суму на мінімум і отримаєте названу цифру співвідношень – 200 разів, або цифру відношення до середньої зарплати по Україні – 64 рази,
— зазначив Пинзеник.
За підрахунками нардепа, максимальна оплата суддів місцевих судів складе 126 тисяч гривень, апеляційних судів – 210 тисяч. За його словами, приблизно таку ж суму становитиме і суддівська пенсія.
"Не забуто і про особливі пенсії. Правда, називають їх не пенсіями, а щомісячним довічним грошовим утриманням. Воно може складати до 90% зарплати. Причому не до зарплати у період перебування судді на посаді, а до зарплати нині працюючого судді", — заявив Пинзеник.
Після цього рішення нам очевидно слід очікувати масової імміграції суддів з Польщі. Бо там оплата судді Верховного суду складає утричі менше — 105-120 тисяч гривень. У Чехії, Латвії, Литві вона ще менша,
— іронізує Пинзеник.
Читайте також: Експерт розповіла, як довго чекати оновлення судівської системи