Пішов із життя Любомир Гузар
На 85 році пішов із життя Любомир Гузар, Блаженнійший єпископ-емерит Української греко-католицької церкви.
Про це повідомляє прес-служба УГКЦ.
Зазначається, що відійшов він у вічність 31 травня о 18:30. Причиною смерті стала важка недуга.
"Про похоронні відправи буде повідомлено згодом", – додали представники церкви.
Читайте також: Слова, що надихають. З’явилась остання публічна промова Любомира Гузара
Народився Блаженнійший Любомир Гузар 26 лютого 1933 року у Львові, проте за 11 років його родина змушена була покинути Україну, відтак він спершу опинився в Австрії, а потім у США. Саме у Штатах владика здобув середню освіту, закінчивши Малу духовну семінарію у Стемфорді (штат Коннектикут).
У 1965 році Любомир Гузар переїжджає до Риму, де згодом прожив майже 25 років.
Тут він захистив дисертацію та у 1973-1984 роках викладав у Папському місійному університеті "Урбаніана", виконував різні доручення Патріарха Йосифа (Сліпого).
У 1977 році патріарх Йосип Сліпий висвятив його на єпископа, а за рік Блаженнійший став архимандритом монастиря Святого Теодора.
Крім того, з 1984 до 1991 року був протосинкелом Львівської архиєпархії в Римі.
Повернувся Любомир Гузар до України в 1993 році. До 1994 року служив духівником у Львівській духовній семінарії Святого Духа, а в 1996-му його призначили Єпископом-помічником Глави Української Греко-Католицької Церкви.
Читайте також: Помер Любомир Гузар: відомі українці невимовно тужать за великою втратою
У січні 2001 року на Надзвичайному Синоді Єпископів його обрали Верховним Архиєпископом УГКЦ, а вже у лютому Папа Іван Павло II призначив Любомира Гузара кардиналом Католицької Церкви.
Він очолив УГКЦ у 2005 році, проте в 2011-му вирішив піти у відставку, передавши паству та церкву Святославу Шевчуку.
Зауважимо, що Блаженнійший Любомир Гузар упродовж багатьох років залишався беззаперечним моральним авторитетом не тільки для греко-католиків, але й для вірян інших конфесій та людей, далеких від релігійного життя.
Нагадаємо, нещодавно також помер один із керівників Норильського повстання, що зруйнувало ГУЛАГ, українець Євген Грицяк.