Після відставки українські чиновники завжди починають викривати начальство, — політолог

8 вересня 2015, 15:14
Читать новость на русском

Українські чиновники дуже люблять робити гучні викриття після своєї відставки. Варто когось звільнити з керівної посади — вчорашній чиновник звинувачує всіх у "зраді", корупції і опорі реформам.

Про це у своєму блозі пише політолог Кирило Сазонов.

"Екс-міністр екології Шевченко, екс-глава фінінспекції Гордієнко, тепер ось екс-заступник глави ДФС Лікарчук — що об'єднує цих людей? Любов до правди і маса гучних заяв, які вони зробили відразу після звільнення. До того мовчали, вибачте, в ганчірочку. Але після звільнення — бенефіс", — пише експерт.

За його словами, гучні заяви чиновників після відставки найчастіше викликані їх бажанням перейти в політику, виправдавши своє звільнення красивою версією.

"Взявся за роботу, провалив все, вигнали — соромно. Але якщо голосно крикнути «зрада» і всім розповідати, що звільнили не за некомпетентність, а за прагнення до реформ, можна стати народним героєм і спробувати щастя на наступних виборах. Так і сидять наші чиновники тихо-тихо, служать, отримують зарплату, роздають інтерв'ю, літають на чужих літаках. А після звільнення раптом з'ясовується, що вони кидали виклик системі, викривали начальство і взагалі — практично врятували країну", — констатує Кирило Сазонов.

Нагадаємо, вчора заступника глави ДФС Костянтина Лікарчука звільнили.

"За пропозицією глави ДФС Романа Насирова Лікарчука звільнили з посади заступника глави ДФС", — заявила глава Мінфіну Наталя Яресько.

Сам Насиров звинувачує колишнього підлеглого у саботажі і некомпетентності.

"Лікарчук виявився абсолютно некомпетентним людиною, з самого початку роботи відверто саботував рішення керівництва, уряду і Мінфіну", — говорить Насиров.

За його словами, як керівник, він не побачив ніяких результатів у митному напрямку за останні три-чотири місяці.