Після війни сирійські біженці зіштовхнулися з новими проблемами у Європі
Вони втікали від громадянської війни, а потрапили у війну бюрократичну. Сирійці, які так мріяли дістатися Німеччини, тепер оббивають пороги чиновників, аби отримати статус біженця.
Уже місяць, як сирійська сім'я Хабашиш оселилася в омріяній Німеччині. Матір і четверо дітей-підлітків перший тиждень жили у Берліні. А згодом їх привезли в невеличке містечко Хайденау на сході Німеччини. Тут родині пообіцяли надати офіційний притулок. Цей процес нелегкий. Поки сім'я чекає на чергу для реєстрації, їм допомагають волонтери. Приносять теплі ковдри, сік, аспірин, а також книги, написані німецькою мовою. Таким чином, сирійці поволі стають "новими європейцями".
За прогнозами, до кінця року Німеччина прийме мільйон біженців. З таким потоком людей чиновникам важко впоратися. Експерти кажуть, — омріяний статус біженця деякі мігранти зможуть отримати лише за рік.
Біженці хочуть отримати роботу, аби заробляти собі на життя. Але закон забороняє їм перші 3 місяці працювати і виїжджати з країни.
Сотні тисяч мігрантів і проблеми з їхнім влаштуванням поставили перед Німеччиною нове "завдання століття". Можливо, навіть важливіше, ніж після падіння Берлінської стіни. Тоді країна мусила об'єднати дві різні Німеччини в одну. Тепер має допомогти "новим європейцям" стати частиною "старої" Європи.