Питання моральності, – хорватський доброволець розповів, чому воює на Донбасі
Минулого тижня в Україні та світі багато говорили про хорватів. Маленька балканська країна з населенням у 4 мільйони опинилася у центрі уваги після того, як хорватські футболісти проскандували "Слава Україні" на чемпіонаті світу з футболу.
Домагой Віда вибачився перед росіянами, але його співвітчизники не приховують своїх проукраїнських настроїв.
Читайте також: Вукоєвіч відмовився вибачитися за вигук "Слава Україні"
Хорват Денис Шелер вже чотири роки воює на боці України. Ще у 90-х він був учасником операції по звільненню захоплених сепаратистами районів Хорватії. Тепер використовує військовий досвід, щоб відстоювати цілісність України.
Хорватія – маленька країна, але вона серед тих країн, які допомагають Україні. Не хочу сказати, що хорвати ненавидять росіян. Це просто для хорватів питання моральності,
– пояснив хорватський доброволець полку "Азов" Денис Шелез.
За його словами, під час війни у Хорватії національні питання і економічні тісно переплітались. Але у самих хорватів ніколи не було непорозумінь, коли йшлося про звільнення власних територій чи розбудову армії.
Цього я в Україні не бачу,
– зазначив Шелез.
Почесний консул України в Хорватії Івіца Піріч започаткував програму реабілітації для дітей військових. Про біль і страждання він знає з власного досвіду, адже коли бомбардували Хорватію – йому було 12.
Почесний консул України в Хорватії Івіца Піріч
Коріння симпатії хорватів до українців слід шукати в 90-х, коли хорвати боролися проти сербів за свою незалежність. До слова, Україна однією з перших визнала державну незалежність Хорватії, тож симпатії цілком взаємні.
Люди у Хорватії переважно проукраїнські. І не лише через роль хорватів у російсько-українській війні. А й через те, що у Хорватії мешкає чимало етнічних українців, – пояснила аналітик Центру дослідження проблем громадянського суспільства Марія Кучеренко.
Історія протистояння України з Росією зараз для хорватів нагадує їх боротьбу проти сербів. Тож між цими двома країнами та народами не може бути нічого іншого, крім порозуміння та співпраці.