Північний морський шлях - головна судноплавна магістраль Росії в Арктиці

10 серпня 2010, 21:41

Цього разу ми розповімо вам про найпівнічнішу подорож. Морський шлях, який з’єднує Атлантичний та Тихий океани, на півночі від Росії, - завдовжки 7 тисяч кілометрів.

Його назвали Північним морським шляхом. Ця територія стала справжнім міфом для усіх поціновувачів морських подорожей.

Він також обслуговує порти Арктики та великих сибірських річок.

Двері у Північний морський шлях - порт Мурманська. У цьому російському місті мешкають близько півмільйона осіб. Це найбільше арктичне місто. Мурманськ за роки своєї бурхливої історії був і риболовецьким, і військовим портом.

Друга зупинка у подорожі із заходу на схід - порт Діксон. Він розташований на березі Карського моря у Красноярському краї. Це - найпівнічніший порт Росії.

Декілька днів плавання і ви на мисі Челюскін - це найпівнічніша точка материка Євразія. Окрім кораблів, які тут пропливають під час короткого арктичного літа, сюди можна дістатися лише гелікоптером. На краю півострова Таймир мешкають лише кілька десятків військових та науковців.

Одна з останніх можливих зупинок на шляху до Тихого океану - порт Тіксі. Кліматичні умови у цьому заполярному місті Якутії - суворі. Влітку максимальна температура повітря - плюс сім. Взимку стовпчики термометра опускаються до мінус 35.

Уже зовсім близько до Берингової протоки ви побачите уламки кораблів, які так і не змогли дістатись до кінцевого пункту призначення своєї далекої подорожі. Омріяна морськими мандрівниками Берингова протока розділяє Євразію та Північну Америку.

Попри усі труднощі європейці здавна використовували Північний морський шлях для торгівлі з Азією. Суворий клімат тут - далеко не єдина небезпека. Ви можете зустріти на шляху найбільшого арктичного хижака - білого ведмедя. Ці ссавці можуть запливати на сто кілометрів від берега.

Шлях з Атлантичного у Тихий океан - тривалий та небезпечний. Відчайдушні мореплавці долають аж 7 морів. Найбільша перешкода на Північному морському шляху - крига … Впродовж століть не мало мандрівників загубили тут свої життя.

Коли сучасні мореплавці на найкращих кораблях із найновішим технічним обладнанням стикаються з великими труднощами під час подорожі Північним морським шляхом, стає зрозуміло, чому кілька століть тому пройти ним було майже неможливо.

Якщо попри все ви наважитесь вирушити у подорож Північним морським шляхом, резервуйте для себе місце на криголамі полярної експедиції, беріть тривалу відпустку та чим більше теплого одягу.

Якщо ж хочете подолати цей шлях за приємніших кліматичних умов - радимо дочекатися 2050 року. За прогнозами деяких науковців, крига до цього часу тут повністю розтане.