Пляшки з пластику та целофанові пакети стали арт-об'єктами
Одноразова виставка. Пляшки з пластику, одноразовий посуд та поліетиленові пакети стали арт-об'єктами.
Художниці з Харкова Ірина Оленіна та Ольга Селищева перетворили примітивні речі на предмети масштабних інсталяцій. Щодня людство збільшує шлейф сміття з одноразових дрібничок, - кажуть організатори, - і вже не уявляє без них свого життя.
"Цього року виконується 100 років з часу винайдення поліетилену, це ось той матеріал, що абсолютно не переробляється екологією, з якого робляться більшість сьогоднішніх предметів одноразового споживання. І 60 років сміттєвому пакету. Придумав його якийсь Гар Василлюк, він американець, але прізвище його українське, я думаю, явно людина українського походження", - каже куратор виставки Оксана Шевченко.
"Проведете експеримент і спробуєте збирати всяку упаковку, то виявиться, що вона накопичується дуже швидко. Взагалі-то сімейство з трьох людей, може накопичити упаковки на таку скульптуру місяців за три, я думаю", - каже художник Ірина Оленіна.
Одна з ідей проекту - збереження екології. Адже матеріал, з якого виробляють одноразові речі є синтетичним, і сама природа не в змозі його знищити. Для цього існують спеціальні сміттєпереробні заводи.
"В процесі виробництва будь-якої тари з полімеру та пластика. Відходи в даному випадки, ключовий момент, що відходи не є сміттям, відходи - це вторинна сировина", - каже представник компанії з переробки сміття Андрій Шепель.
Аби потрапити на виставку варто принести із собою будь-який одноразовий предмет - ця річ і стане вхідним квитком. А вже так званий квиток можна або долучити до існуючих об`єктів, або навіть створити власний. Утилізують "одноразову виставку" 25 листопада, у день її закриття.