Побороти корупцію можна лише вивівши економіку з тіні, – Віталій Скоцик
Задекларовані реформи не дають жодних результатів, тому що ніхто не намагається змінювати стару систему. Україні потрібно побудувати нову державу, з новою податковою системою та новою економічною моделлю.
За основу слід взяти аграрну галузь — конкурентну перевагу України на світових ринках. Це той сектор, де можна швидко створити робочі місця, швидко наростити виробництво та швидко наповнити економіку сплаченими податками. При правильній політиці АПК здатен за 2-3 роки збільшити ВВП країни вдвічі. Це дозволить реально підняти заробітну плату для працівників державної сфери, службовців, вчителів, лікарів.
Про це під час VI позачергового з’їзду Аграрної партії України, який відбувся в суботу, 5 вересня заявив її лідер Віталій Скоцик.
"Ми повинні дуже швидко зробити детінізацію економіки, зверніть увагу, що я не говорю про корупцію як таку, тому що це риса ментально не притаманна українцям, у нас є велика корупція на високому рівні, для ліквідації якої потрібно політична воля, а також дрібна корупція тих людей, які в державному секторі мають заробітну плату 1200 гривень, і у них немає шляху виживати без того, щоб десь не взяти копійку. Тому ми повинні зробити детінізацію, і за рахунок цього стимулювати нарощення виробництва, сплату податків і дати реальні зарплати. Ми почали рік, у нас в тіні було 41% економіки, а за 6 місяців прийшли до 65%, ви уявіть скільки це того ресурсу, який би при правильній податковій системі міг би давати надходження в державний бюджет і рухати економіку вперед", — говорить Віталій Скоцик.
На думку лідера аграріїв, Україні варто скористатися світовим досвідом виходу з криз. І Маргарет Тетчер, і Теодор Рузвельт зіштовхнувшись з економічними негараздами йшли шляхом інтенсифікації виробництва в тих галузях, де це можна було швидко зробити. Для цього потрібні прозорі і сталі економічні правила гри, щоб бізнес був зацікавлений в інвестуванні коштів у виробництво. А для цього повинна стабільно працювати політична система.
"Ми зараз підбиваємо підсумки 12-ти місячної роботи з побудови, можливо першої в Україні демократичної партії вибудованої "знизу до верху". Коли ми розпочинали, в цьому була якась доля авантюризму, тому що вся команда, яка прийшла розуміла, що у нас немає грошей. Тобто у нас є якісь гроші для того, щоб оплачувати, наприклад оренду офісу, канцтовари. Але у нас і близько нема того ресурсу, який у політичних партій вважається необхідним, щоб йти в політику. Наша ідея була в тому, що саме "знизу" — з місцевих організацій повинна формуватися партія, люди обирають з-поміж себе авторитетних представників і далі делегують "нагору", і фінансування так само відбувається "знизу". І ми зараз ідемо на вибори абсолютно самостійною, потужною політичною силою", — розповів Віталій Скоцик.
За словами політика, Аграрна партія України консолідує навколо себе політичні сили та громадські організації, які відстоюють інтереси не лише аграріїв, а кожного українця. Зокрема, на з’їзді було підписано меморандуми про співпрацю з громадськими асоціаціями – Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, "Всеукраїнська Рада Старійшин", "Спілка громадських організацій України "Народна рада".
Об’єднати зусилля з Аграрною партією України погодились і представники інших політичних сил. Партія відродження села та Українська партія «Зелена планета» вже підписали відповідні меморандуми.
Паралельно з Аграрною партією України пройшли з’їзди ще низки політичних партій, які прийняли рішення поєднати зусилля на наступних виборах з аграріями.
"Ми отримали звістку, що з’їзд "Народного руху" підтримав рішення Центрального приводу про поєднання зусиль з Аграрною партією України. Це одна із фундаментальних сил, які на зорі 90-х, власне ще 80-х років почала закладати основу державності. Таке ж рішення прийняв з’їзд партії "Справедливість". Вони дещо більш соціально направленні, але дуже близькі нам за ідеологією. І ще одна партія, яка заявила про співпрацю з нами — це Християнсько-демократичний союз України. На цьому тижні підпишемо відповідні меморандуми. Ми відкриваємо нашим регіональним організаціям можливість прийняття в списки кандидатів — кращих людей з близьких за ідеологією сил. При цьому ми лишаємось самодостатньою, впевненою в собі силою, яка впевнено йде на місцеві вибори з завданням перемагати", — резюмував Віталій Скоцик.