Початок президентських виборів у США: фаворити неочікувано поступилися позиціями
У США дві найбільші партії обирають імовірних кандидатів на пост президента: внутрішньопартійні голосування (кокуси) відбулись у штаті Айова. Головні фаворити отримали приводи для переживання.
Результати голосування для "24 каналу" проаналізувала журналіст "Голосу Америки" Тетяна Ворожко.
Після попередніх виборів у стані Демократичної партії відбулася певна несподіванка: Берні Сандерс, якого на початку кампанії не сприймали як серйозного конкурента іншого кандидата від об'єднання Гіларі Клінтон, тепер має майже однакові із нею результати. У штаті Нью-Гемпшир, де відбудеться наступне голосування, він навіть випереджає свою опонентку.
Це говорить про те, що змагання між двома демократами будуть потужними та жорсткими.
Що стосується Республіканської партії, то серед їх кандидатів в Айові переміг Тед Круз. Це несподівано, із точки зору національних опитувань, адже там беззаперечним лідером є Дональд Трамп. Але таких результатів очікували саме в Айові — штаті, в якому Круз провів доволі потужну кампанію.
Ці результати дещо отверезили Дональда Трампа: вони показали дієвість класичної виборчої кампанії. Сам Трамп більше спирається на створення потужного медійного тиску, пов'язаного із своїм іменем. Також це стало показником того, що обрана ним тактика "нападків" на усіх кандидатів не працює.
Головною несподіванкою стали результати республіканця Марко Рубіо, який отримав третє місце та несподівано широку підтримку.
Зрештою, голосування в Айові – початковий етап виборів головних кандидатів на посаду Президента США. Подальші "праймеріз" можуть принести інші кандидатури, замість прогнозованих Гілларі Клінтон і Дональда Трампа.
Точні результати голосування у штаті Айова дивіться тут.