Подібне треба лікувати подібним
Речовини, які викликають симптоми недуги, насправді борються з нею. Звучить дещо дивно! Адже хіба можна вилікувати грип речовиною, яка викликає гарячку? Виявляється, так!
Дієвість гомеопатії викликає чимало дискусій. Однак, прихильники цього виду терапії запевняють - гомеопатія допомагає там, де традиційна медицина безсила. Лікар-гомеопат приписує хворому малі дози речовин, які у великій кількості у здорових людей викликають симптоми цього захворювання. Це стимулює організм до самозцілення.
У якості сировини для приготування гомеопатичних препаратів використовують, рослини, мінеральні сполуки, і навіть речовини тваринного походження. Звісно, гомеопатія не замінить хіміотерапію від раку чи операцію з видалення апендициту. Однак, вона відмінно зарекомендувала себе у лікуванні ревматизму, алергії, неврозу, безсоння, депресії, мігрені та різних фобій.
Противники гомеопатії стверджують - цей метод, у кращому разі - ефект плацебо, у гіршому - чисте шахрайство. Попри суперечки, гомеопатичні препарати активно застосовують. Приміром, у США та Великобританії ці засоби прописують навіть пацієнтам державних клінік. Єдине, що можемо порадити людині, яка цікавиться гомеопатією, зверніться до досвідченого лікаря з відповідною освітою.
Фітотерапія
Історія лікування травами, певно, така ж давня, як і людство. Споконвіку люди користувалися цілющими властивостями природи. 20 тисяч видів рослин є лікарськими. А це - 7% світової флори. Щоправда, термін "лікарські трави" не варто сприймати буквально. Це поняття включає різні частини рослин - плоди, насіння, квіти, кора, листя, кора, коріння.
Народна медицина радить лікуватися не окремими рослинами, а зборами. До них зазвичай входять 10-20 компонентів, а в китайській фітотерапії - усі 250! Травами лікують майже усі відомі хвороби, використовують їх відвари і для профілактики. Медики запевняють - фітотерапія більш дбайлива до організму людини, ніж хімічні препарати.