Подорож унікальними вулканічними островами: Мадейра, Тайвань та Балі
Сьогодні у пошуках чудес світу ми відвідаємо три унікальні острови – Мадейру, Тайвань та Балі. Хоча ці землі розкинулися одна від одної за тисячі кілометрів, вони мають дещо спільне.
Всі ці острови утворилися внаслідок вулканічної активності, яка надала їхнім ландшафтам правдивої неприборканої краси.
Мадейра
У 1419 році шторм змусив португальських моряків покинути їхній корабель та висадитися на берег. Коли вони опинилися на узбережжі Мадейри, то подумали, що досягли краю землі. Тоді люди все ще вірили, що наша планета рівна.
Налякані темними хмарами, які нависли над гірськими вершинами, мореплавці були певні, що десь тут знаходяться ворота до пекла. Їм дуже не хотілося висаджуватися на Мадейру, та перемігши страх, вони причалили до берега у цій затоці.
Мадейра розкинулася за 500 кілометрів від африканського узбережжя. Вулканічне узбережжя, так би мовити, підняло острів з морського дна. Круті скелі заходять в океан на 5 кілометрів. Їхня найвища вершина здіймається у небо на 1862 метри.
Туристичні гіди часто жартують, що Мадейра краще підходить для споглядання, аніж для купання. Попри те, що свого часу португальці назвали острів “ворітьми до пекла”, він залишається оригінальним шедевром природи. Чому – дізнавайтеся із відеосюжету.
Тайвань
Тайвань, як і Мадейру, відкрили португальські моряки. Та якщо Мадейра їх налякала, то Тайвань зачарував. Вони відразу ж назвали його острів Ілья Формоза, що в перекладі означає красивий острів.
Втім, як правильно називати цю територію, суперечки тривають і досі. Адже Китай вважає Тайвань своєю провінцією. Врегулювати конфлікт не вдається навіть ООН.
За даними науковців, Балі народився близько 150 років тому. Тут земля все ще кипить під поверхнею. Залишки вулканічної активності можна знайти у національному парку за декілька кілометрів від столиці Тайбея. Гарячі джерела пробивають нагору через тріщини у земній корі. Більше про красу острова дізнавайтеся із відеоматеріалу.
Балі
Балі відомий у світі своєю таємничою, містичною чарівністю. Подейкують, що острів останнє місце на землі, де духи та демони все ще блукають поміж смертних. Балійці у це свято вірять. Для них духи це як сусіди, до яких вони ставляться з повагою та шаною.
Індуїзм – головна релігія на Балі. Однак, вона зазнала сильного впливу древніх культів.
Балійці збагатили індуїзм різноманітними ритуалами, під час яких вшановують природу. Деталі – у відеосюжеті.