Погоджувальна рада парламенту: тарифи, слідство, сміття та Конституційний Суд
Сьогодні відбулося чергове засідання погоджувальної ради парламенту. Депутати традиційно вносили ті питання, які найбільше їх турбували.
Серед головних тем — підвищення тарифів для населення на централізоване опалення та гарячу воду, створення тимчасових слідчих комісій, а також розгляд Конституційним Судом закону про люстрацію.
Депутати доволі активно сперечалися щодо теми підвищення тарифів для населення. Тож спікеру ВРУ Андрію Парубію доводилося їх заспокоювати. І навіть пообіцяти зробити засідання погоджувальної ради не публічними — без камер.
Нашу погоджувальну раду неформально називають "Голівудом". Тому що наші європейські колеги трактують, що погоджувальна рада спрямована не на професійний розгляд питань, а більше на короткі брифінги перед камерами,
— зазначив Андрій Парубій.
Така позиція керівника парламенту змусила лідерку ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко достроково покинути засідання погоджувальної ради. Причиною цього вона назвала те, що Парубій відмовився ставити на голосування внесення до порядку денного проекту постанови про тимчасову слідчу комісію щодо оцінки розгляду незаконності підвищення тарифів людям.
"Так протизаконно працюють всі державні органи в країні", — резюмувала Юлія Тимошенко
У "Батьківщині" вимагають створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) через рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Читайте також: Тимошенко подає в суд через підвищення тарифів
Створення ще одного ТСК вимагали "радикали". Вони вкотре хочуть розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади.
"Об'єднання "Самопоміч" на погоджувальній раді підняли питання сміття.
Важливо щоб ми, як парламент, методом парламентського контролю розібралися чому сталась ця трагедія. І щоб унеможливили подібні ситуації в майбутньому. "Самопоміч" далі виступає за три рішення, які мають виправити проблему по всій країні, бо це проблема усіх регіонів,
— народний депутат, "Об'єднання "Самопоміч" Єгор Соболєв.
Ще Єгор Соболєв обурився на заяву Конституційного Суду з приводу того, що закон про люстрацію можуть скасувати. Він заявив, що усі необхідні для цього документу доповнення уже готові.
У "Народному фронті" переконані, що склад цього Конституційного Суду — неконституційний.
"Так само, як свого часу руками цього Конституційного суду, з тим самим складом суддів, Янукович узурпував владу, спаплюживши Конституцію, тепер ці так звані судді хотіли дозволити різним прихвосням режиму Януковича займати державні посади. Це план-переворот", — зазначив голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.
Читайте також: Конституційний суд скасував люстрацію де-факто, — Мін'юст