Показники людського розвитку в Україні погіршились за останні 20 років

5 листопада 2010, 18:18

Україна одна з дев’яти країн світу, де очікувана тривалість життя нижча ніж була 40 років тому.

Експерти Програми розвитку ООН нарахували 6 таких країн в Африці, а також Україну, Білорусь та Росію. Тривалість життя українця скоротилася з 71 до 69 років. Тоді як в середньому у світі вона зросла на 10 років. І якщо в Африці скорочення тривалості життя пояснюють епідемією ВІЛ, то в Україні, Росії та Білорусі - переважно алкоголізмом на фоні соціальної незахищеності, та погіршення економічного стану.

"Зверніть, будь ласка, увагу! 2010 рік порівняно з 90-тим 63%. Майже вдвічі за ці 20 років рівень економічного розвитку України знизився. Тому, щоб ми не говорили, а це один із головних показників", - каже директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної Академії Наук Елла Лібанова.

За іншими показниками, такими як стан здоров’я, освіти, соціального захисту тощо Україна також пасе задніх. Посівши у загальному рейтингу індексу людського розвитку 69 місце серед 135 країн. Попереду Азербайджан, Білорусь, Казахстан та Росія. Лідерами рейтингу в ООН називають Норвегію, Австралію, Нову Зеландію та Сполучені Штати Америки, тоді як його аутсайдери - Нігер, Конго та Зімбабве.